Ранньостиглий амарант Багрянець: особливості нового українського сорту — КУРКУЛЬ

” data-title=”Сорт амаранту Багрянець збагатив український ринок насіння” data-url=”https://kurkul.com/news/41771-sort-amarantu-bagryanets-popovniv-ukrayinskiy-rinok-nasinnya”> Сорт амаранту Багрянець збагатив український ринок насіння 27 липня 2026 47 0

Амарант Багрянець

Дмитро ЧуйкоАмарант Багрянець

Новий різновид амаранту, Багрянець, з’явився на українському ринку насіння. Цей сорт відзначається швидким дозріванням, високим вмістом білка та стабільними показниками врожайності, як повідомляє SuperAgronom.com.

Згідно зі словами Дмитра Чуйка, доктора філософії з агрономії (PhD), робота над виведенням цього нового сорту стартувала у 2018 році на кафедрі генетики, селекції та насінництва Державного біотехнологічного університету.

«Вихідним матеріалом були рослини, отримані в результаті відбору з популяцій вільного запилення сорту Ультра (Amaranthus hybridus), що вирощувалися серед колекційних зразків виду Amaranthus cruentus», — уточнив науковець.

Сорт характеризується раннім терміном дозрівання: вегетаційний період триває приблизно 90 діб.

При використанні екстенсивної технології вирощування, рослини досягають висоти близько 90 см. Це забезпечує достатню стійкість до вилягання та спрощує процес збирання врожаю. Крім того, сорт має цінний біохімічний склад зерна. Вміст білка сягає приблизно 18,0%, олії — 8,2%, а крохмалю — близько 67%. Така композиція робить сорт перспективним як для харчової промисловості, так і для виробництва функціональних продуктів харчування та кормів.

За результатами тривалих польових досліджень, сорт Багрянець продемонстрував стабільно високий рівень продуктивності. При застосуванні екстенсивної технології вирощування, його середня врожайність склала близько 2,4 т/га.

«Водночас варто зазначити, що потенціал сорту значно вищий. При оптимізації елементів технології вирощування, зокрема забезпеченні рослин належним рівнем мінерального живлення та сприятливими умовами вологозабезпечення, показники врожайності можуть бути ще вищими. Для ранньостиглого сорту амаранту такий рівень продуктивності є доволі високим і свідчить про його перспективність для впровадження у виробництво», — підкреслив Дмитро Чуйко.

  • На Київщині запрацював завод із повним циклом переробки вівса
  • Українські аграрії збільшують використання фацелії у сидеральних сумішах
  • Два іспанські сорти артишоку отримали держреєстрацію в Україні

Ще більше фермерського життя у твоєму смартфоні

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2026 р.

#нішеві#нішеві культури#амарант#насінництво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *