Як врятувати розсаду, які способи реабілітації існують з порятунку саджанців помідорів, читайте далі.
Якщо ваша розсада томатів різко йде в ріст, стебла стають тонкими, а листя жовтіє, то варто визначити причини такої поведінки саджанців. Іноді витягування розсади відбувається з-за поганого насіння, а іноді з-за помилок самого городника: погане освітлення, недотримання температурного режиму, неправильний режим поливу, густа посадка, неправильно підібране підживлення, інформує Ukr.Media.
Завжди потрібно пам'ятати, що розсада може витягуватися як в самому початку, так і потім, коли підросте. У кожному випадку потрібно виявити причину.
Якщо розсада помідорів витягується при першій появі листочків, терміново звертаємо увагу на температуру повітря — вона повинна бути не вище 25 градусів, освітлення — переносимо рослини на більш світле місце або обладнуємо додаткове світло. Занадто густі сходи слід прорідити — видалити слабкі або розсадити в окремі стаканчики.
Якщо витягується вже підросла розсада помідорів, то необхідно пікірувати сіянці по індивідуальним стаканчикам, їх рекомендована величина 8х8 сантиметрів або 10х10. Субстрат для пікіровки слід використовувати відповідний для томатів.
«Під час пікіровки рекомендується трохи заглибити стебла рослин, а потім їх добре поливають і ставлять у таке місце, де в денний час температура повітря буде коливатися від 18 до 20 градусів, а вночі від 16 до 18 градусів».
А також можна використовувати метод прищіпки розсади. Для цього у кожного кущика відщипують точку росту на центральному стеблі. У підсумку вони припиняють тягнутися вгору, і у них спостерігається активний ріст бічних пагонів.
«Прищіпку проводять з допомогою дуже гострих ножиць, при цьому відрізають всю частину пагона, розташовану вище п'ятої листової пластини. Через 7 днів почнуть активно рости пасинки, вибирають два найбільш міцних, а інші обрізають».
Якщо розсада помідорів витягнулася після пікірування, то її слід пересадити в більш великі стаканчики, при цьому обов'язково заглибити стебла в ґрунт.
Джерело: ukr.media