У магазинах представлений широкий вибір цих прекрасних рослин, найчастіше це гібриди фаленопсису. Такі гібриди не потребують складного догляду і підійдуть як для початківців квітникарів, так і для тих, хто любить різноманіття екзотичних рослин, інформує Ukr.Media.
Оптимально розміщувати горщик з орхідеєю на вікнах, що виходять на південь або захід. Орхідеї потребують свіжого повітря, але не переносять протягів.
Ці рослини світлолюбні, тому взимку їм необхідне додаткове освітлення. При сильних морозах рекомендується перемістити їх з підвіконня в тепліше місце.
Взимку обприскувати орхідеї категорично не рекомендується, проте "купання" в душі з теплою водою корисне.
Поливати квітку взимку достатньо раз у півтора-два тижні. Якщо стінки горщика вкриті конденсатом, а корені мають зелений колір замість сріблясто-сірого, поливати ще рано.
У зимовий період температура повинна підтримуватися в межах 18-24 градусів. Деякі квітникарі використовують прозорі упаковки для створення тепличного ефекту.
Концентрацію добрив взимку слід зменшити в чотири рази, але повністю від підживлення відмовлятися не варто. Підживлення рекомендується проводити один раз за зиму, використовуючи рідкі комплексні добрива, спеціально розроблені для орхідей.
Для повноцінного розвитку екзотичним квітам необхідний баланс NPK — азот, фосфор і калій, що сприяє нарощуванню зеленої маси.
Якщо орхідея уповільнила ріст, довго не випускає квітконос і листя втратило яскравість, варто застосувати бурштинову кислоту як природний антиоксидант. Цей засіб можна знайти як у квіткових магазинах, так і в аптеці. Розчином слід рясно поливати коріння та обприскувати листя, найкраще робити це рано вранці або пізно ввечері, уникаючи прямих сонячних променів.
Інше підживлення можна приготувати самостійно, використовуючи настій бананової шкірки, цибулиння, відвар картоплі або часниковий настій.
Квітуча орхідея на зимовому вікні — це незабутнє видовище, і прості, недорогі правила догляду можуть допомогти їй зацвісти.
Джерело: ukr.media