Що потрібно додавати в лунку при посадці помідорів: органічне підживлення

Томати є улюбленим овочем багатьох людей. Але для отримання соковитих і рум'яних плодів слід серйозно попрацювати, адже помідор є досить вимогливою культурою. Даний овоч потребує великої кількості добрив. Щоб забезпечити його необхідними корисними речовинами, потрібно знати: що класти в лунку висаджуючи помідори, як підготувати ґрунт і чим його удобрити? Адже заздалегідь підготовлена і підгодована земля є запорукою високого і смачного врожаю!

Перед посадкою томатів лунки треба добре заправити. Посадка томатів відбувається у весняний час, але підготовка ґрунту повинна початися в осінній час. Цей процес дуже важливий, адже внесення добрив при перекопуванні сприятиме насиченню землі необхідними вітамінами, у підсумку, вона стане родючим і поживною. Перекопування ґрунту дозволить задовольни її киснем і знищити багатьох шкідників

Якими ж добривами слід підживити ґрунт?

Внесення фосфорних і калійних добрив при підготовці ґрунту для помідора просто необхідне. Їх потребує будь-який склад ґрунту. Розкидати добрива потрібно поверх землі, потім зайнятися перекопуванням. Якщо земля кисла, провести вапнування, інформує Ukr.Media.

Також ґрунту потрібні органічні добрива та азот, який у великих кількостях містяться в пташиному посліді. Якщо на ділянці є гнойова купа, яка перегнила, протягом року розкладіть її по грядках. Додаючи в гній суперфосфат, дія корисних речовин посилиться, коренева система томатів буде повністю насичена необхідними елементами. Чималу користь ґрунту і майбутнім овочам принесе компостна купа і зола. Земля стане не тільки чудово підготовленою до висадки помідор, але буде легкою і повітряною.

При посадці томатів як в теплицю, так і у відкритий ґрунт вносити мінеральні добрива не рекомендується. Вони знадобляться при подальшому зростанні овочів, але вносити їх безпосередньо в лунку не варто. У перший час рослина має зміцніти та сформувати кореневу систему. Тому ті речовини, які були внесені в ґрунт восени та трохи доданої органіки навесні є цілком достатньою кількістю на перших етапах розвитку рослини. Надлишок добрив при посадці розсади може знищити кореневу систему томату. Якщо розсада вирощувалась в торф'яних склянках, то в лунку при посадці помідор удобрювальну суміш можна не класти!

Дріжджовий розчин в лунці допоможе кущиками швидше адаптуватися до нових умов

Навесні за 24 години до висадки розсади необхідно внести на гряди слабкий розчин марганцю і дріжджову суміш з розрахунку 10 грамів на 10 літрів води. Дріжджове добриво має настоятися протягом доби, при посадці томатів потрібно вливати його в кожну лунку, приблизне дозування 220 грамів.

Деревна зола — джерело мінеральних речовин

Джерелом калію є зола, яку можна отримати від спаленої соломи, трави або соняшнику. У кожну підготовлену лунку варто класти по 100 грамів сухої речовини. Коли розсада буде висаджена, кожну ямку слід присипати чорноземом або компостним добривом (не більше дрібки!).

Перегній — обов'язковий елемент для томатів

На десятий день після висадки розсади слід внести курячий послід. Його необхідно розвести водою з розрахунку 1:15. На даному етапі буде корисним посипання попелом навколо лунок.

Цибулиння — і добриво, і захист від хвороб

Як тільки починаються перші етапи підготовки висадки розсади, слід компонувати добриво перегною і цибулиння. Його можна застосовувати не тільки сухим, але й у вигляді настоянки.

Разом з розсадою внесіть в ямки цибульне лушпиння, тоді ви отримаєте: міцну, здорову розсаду; стійкість до різних захворювань; швидкий ріст рослини; при низькій температурі розсада не псується, їй не страшні протяги. Цибулиння є універсальним добривом для томатного куща. Лише жменя лушпиння цибулі покладена під кожну рослину забезпечить нормальний ріст, розвиток, високе плодоношення і відмінну підгодівлю багату корисними вітамінами.

Крім цього лушпиння багате ефірними речовинами, які ефективно борються з городніми шкідниками. Розсада не піддається напасті колорадського жука, а коренева система швидко приживається і не підгниває. У період всього зростання помідорних кущів слід 2-3 рази зробити підгодівлю. Взяти 300 грамів цибулиння, залити їх гарячою кип'яченою водою, настояти 10 годин. Потім розвести отриману суміш з розрахунку 4 л добрива на 20 літрів води.

Всього лише два обприскування, за весь період росту томатних кущів, здатні запобігти зараження грибковими захворюваннями та борошнистою росою. Процедуру обприскування варто проводити при зростанні зав'язей і в час цвітіння. Готуємо розчин: 100 грам цибульного лушпиння залити одним літром окропу, настояти 20 годин, процідити і застосувати.

Яєчна шкаралупа

В організовану посадкову лунку, де буде рости помідорна розсада, необхідно покласти яєчну розтовчену шкаралупу. Вона посприяє збагаченню рослини.

Порада по догляду

Коли кисті помідор вже сформувалися, помідори зелені і ви чекаєте, що вони почервоніють — це період кінця липня — серпень. Полив значно зменшуємо, тільки один раз на тиждень увечері — від надлишку води вони у вас і потріскаються.

І ще одна порада. Щоб швидше помідори почервоніли, раз на тиждень при поливі додавайте на відро води один ковпачок нашатирного спирту, побачите результат.

Можете взяти в якості експерименту кілька кущів. Помідори дуже чуйні і на дріжджі — при поливі в червні — липні можна розвести на відро води 50 грамів дріжджів і по літру під кожен кущ.

Однак, щоб домогтися високого, багатого врожаю необхідно проводити ретельний догляд за рослиною і ґрунтом. Не забувайте і лінуйтеся вносити в лунки необхідні добрива і підгодівлі, адже саме вони є запорукою гарного і смачного врожаю. Слідуючи нашими порадами, збір помідор принесе масу позитивних емоцій кожному городникові.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *