Що робити, якщо огірки не цвітуть — головні причини та способи розв’язання проблеми

До того моменту, як приходить пора збирати урожай, як відомо, має пройти якась кількість часу і вкластися якась кількість сил. Посадка, догляд, постійне спостереження за станом рослин — все це важливі етапи роботи на дачі. Але головне від чого залежить урожай безпосередньо — цвітіння рослин, інформує Ukr.Media.

Для огірків має пройти близько місяця чи півтора з моменту посадки і до початку цвітіння. Погодні умови і різні сорти теж впливають на ці терміни, але не сильно. Але буває так, що час прийшов, а огірки не цвітуть. Причини можуть бути різні.

Підготовка ґрунту

Оскільки для огірків дуже важливий ґрунт, в якому вони будуть рости, то увага приділяється як його температурі, так і складу. У тому числі грає роль такий фактор, як місце посадки в рамках однієї ділянки. Тобто якщо огірки постійно ростуть на одному місці, то ґрунт накопичить патогенні організми, що призведе до хвороб. Краще час від часу міняти місце для огіркових грядок, особливо добре їм буде там, де до них росли пасльонові.

Хороше рішення — теплі грядки, парники, теплиці, де також ґрунт змінюють і обробляють. Обережно потрібно бути з внесенням вапна або крейди в ґрунт. Це роблять набагато заздалегідь, щоб земля була не такою насиченою.

Неправильний полив

Найчастіша причина чому огірки не цвітуть — холодна вода. Огірки слід поливати тільки теплою і відстояною водою, можна дощовою. Температура води повинна бути близько 25 градусів. Полив проводять вранці або ввечері, особливо якщо це полив по листю. Інакше сонце спалить вологе листя і ґрунт. Заливати огірки також не можна. Весь цей час до цвітіння, поки йде зростання, полив потрібен регулярний. Але як тільки огірки починають цвісти його обмежують, щоб заклалося якомога більше жіночих квіток. Обмеження поливу актуальне при температурі до +27 градусів, якщо погода встановилася вище за цю позначку, то полив слід продовжувати в тому ж режимі або навіть варто його збільшити.

Погане насіння

Причина, яка часто зустрічається, чому огірки не цвітуть. На жаль, таке насіння можна купити в будь-якому магазині, від цього ніхто з початківців городників не застрахований. Таке насіння дають гібридні сорти або ті огірки, які запилювали гібридом. Такого насіння дуже багато оскільки контролювати правильне запилення на звичайних ділянках складно. Тому насіння рекомендується купувати перевірене.

Щільність посадок

Якщо рослинам тісно, ​​вони посаджені занадто щільно і близько одна до одної, то їм не вистачає повітря і світла, а все живлення, яке призначене для зростання не надходить повною мірою до коріння. В результаті цвітіння буде пізніше і слабке, а можливо, не трапиться зовсім. Щільність посадок залежить від розмірів ділянки, коли хочеться посадити трохи більше, але місце обмежене. У таких випадках радять використовувати, наприклад, шпалеру — ефективне рішення в умовах маленьких просторів.

Також у різних сортів огірків утворюються непотрібні пагони, які потрібно вчасно прищипувати або зовсім видаляти. Таким чином зайві зав'язі не заважатимуть розвитку рослини.

Підживлення огірків

Часто зустрічається помилка, коли для підгодівлі огірків використовують занадто багато азотних добрив, за рахунок чого з'являється багато зелені, але мало плодів. Підживлення потрібно робити збалансованими, де крім азоту використовується калій і фосфор, а коли починається цвітіння азот виключають зовсім. За сезон огіркам досить чотирьох підживлень.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *