Орхідеї радують квітникарів різноманітними відтінками — в природі зустрічаються білі, рожеві, помаранчеві, коричневі і навіть чорні сорти. На магазинних полицях можна також виявити екземпляри з незвичайними яскраво-синіми пелюстками. Вартість подібних рослин, зазвичай, вища.
Але не варто поспішати і купувати такий екземпляр, адже можна спробувати отримати синє забарвлення і з сортів з білими бутонами, інформує Ukr.Media.
Чи існують у природі сорти орхідей із синіми квітами
У такого виду орхідеї, як Фаленопсис, немає гена, що відповідає за синій пігмент. Тому, якщо ви зустріли в продажу екземпляр з синіми шапками на квітконосах, це фарбована квітка.
Можна домогтися синього відтінку пелюсток штучним шляхом або вибрати інший вид рослини. Наприклад, орхідея виду Ванда цвіте з красивим фіолетовим або ліловим відтінком. Особливість цього сорту в тому, що за ним складно доглядати. Можна знайти Каттлею — вона відрізняється різноманіттям відтінків і красивими великими бутонами.
Важливо розуміти, що природний відтінок квітки буде поступатися чистому і насиченому яскраво-синьому тону, отриманому штучним шляхом.
Як змусити свою орхідею зацвісти синім кольором
Щоб отримати синю орхідею, можна користуватися одним із декількох відомих способів:
- поливним барвником;
- внесенням ін'єкції в стебло.
При поливі водою з розчиненою в ній фарбою речовина проникає в кореневу систему і поширюється до верхівки втечі, провокуючи фарбування пелюсток. Цей метод має менш негативний вплив на рослину, але при цьому відрізняється менш вираженим ефектом. Крім того, за такого способу синій відтінок з'являється у листя і стебел.
Ін'єкція пігменту за допомогою шприца вводиться в квітконіс або кореневу систему. Потім ін'єкція піднімається по провідній системі, і в результаті утворюється бутон потрібного кольору.
Такий спосіб є небезпечним і при неправильному виконанні може привести до загибелі орхідеї. Введення хімії в квітконіс — краще, ніж у кореневу систему. Якщо ін'єкція пройшла успішно, то можливе досить тривале цвітіння.
При фарбуванні квітки слід пам'ятати важливі правила:
- проводити внесення пігменту за допомогою спеціальних рослинних фарб або харчових барвників;
- піддавати дії хімічних речовин можна тільки дорослий і здоровий екземпляр.
Чи життєздатні сині орхідеї
Термін цвітіння пофарбованої орхідеї скорочується, адже рослині необхідно відновити свої ресурси. Надалі, якщо не проводити додаткове внесення фарби, квітки Фаленопсис потьмяніють, і рослина почне випускати бутони натурального відтінку.
Для підтримання ефекту фарбування потрібно регулярно додавати барвник, великі дози якого, зрештою, будуть пригнічувати екземпляр.
При проведенні пігментації орхідея відчуває стрес. Місце проколу стебла шприцом — це рана для рослини і місце для проникнення хвороботворних організмів. Полив, хоч і є не таким болючим методом, все одно надає токсичну дію.
Тому рослина, що зазнала фарбування, може загинути раніше терміну.
Щоб продовжити життя пігментованій квітці, слід створити максимально комфортні умови для її вирощування.
До оптимальних умов відносяться:
- температурний режим — 18-30°C;
- підтримка світлового режиму;
- регулярний полив.
Намагайтеся не піддавати квітку стресу на постійній основі. Так у неї буде можливість відновити ресурси перед наступним фарбуванням.
Джерело: ukr.media