Коли чорна смородина зібрана, саме час подбати про те, щоб в наступному сезоні також забезпечити себе багатим урожаєм. Для цього необхідно кілька правил, завдяки яким буде забезпечена закладка нових бруньок, а самі кущі отримають додатковий захист від хвороб і шкідників, інформує Ukr.Media.
В обов'язковому порядку необхідно позбутися від обламаних, сухих і схилилися до землі гілок. Крім того видалити потрібно і ті гілки, яким більше 4-х років, бо вони вже не здатні давати хороший урожай. Частину таких гілок потрібно вирізати повністю, щоб прорідити кущ і забезпечити йому гарне провітрювання. Помилитися при частковій обрізці неможливо, бо молоді пагони світліші і відрізняються від старих темно-коричневих візуально.
В ідеалі всередині куща досить залишити 6-8 потужних пагонів, кожен з яких дасть бічні гілки. Це буде сприяти гарному провітрюванню, а також визріванню майбутнього врожаю.
В обов'язковому порядку слід позбутися пошкоджених верхівок, а решту підрізати на 10 см, щоб забезпечити зростання бічних пагонів.
Знизу місця обрізки обов'язково обробляємо садовим варом, це допоможе уникнути інфекції, а також в якійсь мірі вбереже від стекляниці.
Прибираємо з-під куща стару мульчу. Інакше до зими в ній можуть відкласти личинки комахи, серед яких чимало шкідників.
Далі переходимо до підгодівлі. Перед тим як її робити, потрібен помірний полив. Інакше можна просто попалити коріння смородини.
Смородина дуже любить калій, забезпечити його можна внесенням золи з розрахунку до 2 склянок під 1 дорослий кущ. Одночасно вносимо мінеральні добрива. Підійдуть нітрофоска або нітроамофоска з розрахунку до 100 г під 1 кущ. Рівномірно розподіляємо добрива в зоні пристовбурного кола, а потім рихлимо ґрунт на глибину до 7 см, щоб забезпечити доступ кисню до коріння.
При наступному поливі, ближче до осені, додаємо органічні добрива. Ідеально підійдуть покупні рідкі добрива гумат калію і екстракт кінського гною, розведені у воді до потрібної пропорції. Не слід зупиняти вибір на добривах, до складу яких входить аміак, бо ягоди його не люблять. Використовувати можна і коров'ячий гній, але в цьому випадку важливо пам'ятати, що вносити його під кущі, особливо свіжий, в чистому вигляді не можна, щоб не спалити коріння. Буде потрібно заквашувати і розбавляти з водою.
При нестачі заліза, ознакою якої є жовтіючі не по сезону листя, доцільно додаткове внесення хелату заліза, що є мінеральним добривом.
Наступний крок — профілактична обробка від шкідників і грибкових захворювань. Тут все індивідуально, вибір препарату багато в чому залежить від того, які саме шкідники і хвороби атакують смородину. Обробляти смородину можна не побоюючись, бо до збору наступного врожаю ще далеко. З метою знезараження ґрунту можна також полити пристовбурні кола слабким розчином марганцівки. Після проведення обробки кущі смородини потрібно замульчувати.
Джерело: ukr.media