І начебто все дотримується, і грядки тримаються в ідеальному порядку, і на ділянці вся родина працює, не розгинаючи спини, а результату немає. А все тому, що деякі усталені «городні закони» є серйозними помилками.
Давайте розберемо ці міфи разом і подумаємо: може, варто щось змінювати?
МІФ 1. Грунт потрібно постійно рихлити і копати, щоб він був легким і пухнастим
Насправді все з точністю до навпаки: чим більше ми «сапаємо», тим більше звалюється земля. Варто тільки один раз полити чи пройде дощ, як грунт перетворюється в асфальт, який доводиться знову і знову рихлити. В результаті – ще більше «цементування». Це замкнуте коло, яке ніколи не замкнеться, і вам доведеться орати і орати до тих пір, поки ви не переглянете своє ставлення до цієї справи, інформує Ukr.Media.
МІФ 2. Якщо бур'яни постійно полоти, то з роками їх стане менше
Скільки ж повинно пройти десятків років, щоб бур'яни перестали рости на вашій ділянці? А якщо врахувати, що більшість з них розносять птахи, або їх приносить вітер, то бур'яни – це ваш біч. Зрозуміло, з бур'янами боротися треба, інакше вони заглушать овочі. Але не треба робити це кожен день. Краще замульчуйте грядки. А в садочку взагалі немає сенсу боротися з бур'янами, так як вони покращують структуру грунту, розпушують його своїми коренями і, перегниваючи, забезпечують дерева органікою. Тому в саду їх краще косити, а не виривати з коренем.
МІФ 3. Чим краще догляд, тим вище і краще врожаї
Правда, та не вся. Наприклад, якщо забагато часу приділяти саду, фруктові дерева під віянням вашої турботи знахабніють, різко підуть в ріст… забувши при цьому віддячити вам фруктами.
А ось овочам ваша турбота не завадить. Але не всі рекомендації огородник може виконати: то часу немає, то можливості. Насправді, якщо чітко дотримуватися всіх правил, урожай підвищиться, але не настільки, щоб заради цієї надбавки сильно напружуватися.
МІФ 4. Якщо замульчувати грунт, то коріння задихнуться від нестачі повітря
Зовсім невірно! Під мульчею грунт залишається вологим, набуває ідеальну структуру, пронизується ходами і пустотами і починає «дихати». А ось без мульчі він як раз-таки сохне і стає як асфальт.
МІФ 5. Хвороби та шкідники нападають на сад «зі сторони»
Невірно. Насправді ми самі плодимо на своїй землі шкідників. Більшість з нас, намагаючись врятувати врожай, починає активно боротися з «ворожими прибульцями»: труїти отрутами, палити, копати землю, намагаючись знищити личинок. У результаті жорсткого штучного відбору ми отримуємо супершкідників, стійких до найбільш сильних препаратів. Ця проблема вирішується дуже просто. Дотримуйтесь сівозміну. Не зловживайте хімікатами – їх варто застосовувати, коли шкідників дуже багато.
МІФ 6. Дерева потрібно обрізати раз на рік і ніяк не частіше
Це твердження вірно наполовину. Дійсно, кардинальним обрізанням зловживати не варто, але прибирати жируючі гілки все-таки потрібно. Краще це робити на самому початку зростання, тоді дерево буде менше травмовано.
МІФ 7. Коли йде сокорух, обрізання робити не можна
Деякі городники щиро впевнені, що сокорух триває все літо. Так і є, але пік цього процесу припадає на квітень-травень.
Але навіть і в цей час обрізка ніяк не шкодить деревам. Влітку сокорух сповільнюється, тому сміливо формуйте крону, прибирайте зайві та пошкоджені гілки. Обрізати дерева можна в будь-який час року. На Півдні це можна робити навіть взимку – до відлиги.
Джерело: ukr.media