Вирощуємо папайю в домашніх умовах: посадка, правильний догляд

Папайя – тропічний фрукт, що відрізняється насиченим ароматом, солодким ніжним смаком і на рідкість дивовижними корисними властивостями. Зустріти цей екзотичний плід на прилавках вітчизняних магазинів сьогодні можна досить часто. Однак багато хто і не припускають, що динне дерево відноситься до числа екзотів, які успішно вирощують в домашніх умовах.

Папайя (лат. Carica papaya) – пальмоподібне тропічне дерево, яке відноситься до роду дводомних рослин сімейства Карликові. Існує дві назви фрукта – динне дерево і хлібне дерево. Ці назви рослина отримала не випадково – свіжі плоди папайї за зовнішнім виглядом і смаком схожі на диню, а приготовлені пахнуть як свіжоспечений хліб, інформує Ukr.Media.

Вперше папайю почали культивувати ще стародавні майя і ацтеки, на території Південної Мексики та Північної Америки. Зараз вирощують її майже в усіх тропічних країнах.

Отримуємо насіння папайї

Найпростіший спосіб отримання плодів папайї вдома – вирощування рослин з насіння. Динне дерево – рослинна, яка швидко дозріває і росте. При хороших умовах плодоношення у папайї, посіяної з насіння, настає вже в перший рік посадки і триває 3-5 років. Висота рослин в кімнатних умовах може досягати від 1,5 до 3 метрів, а тривалість життя до 6 років.

Щоб отримати насіння папайї, купіть в магазині повністю стиглий плід. Розріжте його навпіл і вийміть насіння. Для посіву буде достатньо 8-10 штук насіння, так як схожість у них висока. Далі кілька разів промийте зернятка проточною водою і помістіть у вологий пісок або мох. Накрийте ємності плівкою і поставте в тепле місце на 2 дні.

Готуємо субстрат

Папайя відмінно себе почуває в слабокислому ґрунті з показником рН 6-6,5, добре удобреному гумусом. Для приготування субстрату змішайте в рівних пропорціях родючий грунт, торф, пісок, листовий і дерновий перегній. Також для посадки підійде грунт, призначений для фікусів, але в нього слід додати пісок у співвідношенні 1:2. Приготовлену грунтосуміш обов'язково потрібно знезаразити на водяній бані.

Робимо посадку

Знезараженим грунтом наповніть торф'яні горщики, зробіть лунки глибиною 3-5 см і висійте в них насіння. Після цього рясно полийте ємності теплою водою, накрийте плівкою і поставте на вікно, що виходить на південь або південний схід. Щодня провітрюйте парничок – піднімаючи плівку на 1,5-2 години. Грунт регулярно обприскуйте з пульверизатора, слідкуйте, щоб він не пересихав.

Доглядаємо за сходами

Як правило, сходи папайї з'являються через 7-10 днів. Як тільки на сіянцях утворюється перший справжній листочок, відбракуйте слабкі екземпляри. Робіть це дуже акуратно, щоб не зачепити сусідні сіянці. Не забувайте про полив, він повинен бути помірним і частим. Використовуйте для поливу тільки теплу відстояну протягом 1-2 діб воду. У спекотну погоду щодня обприскуйте листя з пульверизатора.

Папайя росте дуже швидко, тому її потрібно часто пересаджувати. В перший рік посадки потрібно 2-3 пересадки, а в наступні роки не менше однієї. Ємності для пересадки купуйте широкі й неглибокі. Працюючи з корінням, будьте дуже обережні – папайя терпіти не може, коли його турбують і, в наслідку, може навіть загинути.

Через 14 днів після першої пікіровки починайте вносити під рослини комплексні мінеральні добрива з розрахунку 30-40 гр. на 1 м. кв. грунту. Повторюйте підживлення з періодичністю 1 раз в 2 тижні. Під час цвітіння і плодоношення замість мінеральних добрив використовуйте фосфорно-калійні, в тій же кількості.

Динне дерево – теплолюбна рослина, для гарного росту і розвитку їй необхідна температура в межах 23-27 градусів за Цельсієм, причому без різких перепадів. Взимку папайю слід освітлювати лампами денного світла, а влітку переносити на балкон або терасу.

Виростити і домогтися плодоношення папайї в домашніх умовах не складе труднощів навіть недосвідченому садівникові. Головне – дотримуйтеся порад і рекомендацій, і незабаром ви отримаєте багатий урожай дуже корисних і смачних плодів, які будуть однаково смакувати, як в свіжому, так і в приготовленому вигляді.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *