Урожай здивує сусідів: чим підживити виноград восени

До кінця вегетації виноград втрачає багато життєвих сил, які важко відновити без допомоги людини. Щоб отримати відсутні елементи, підготуватися до безпечної зимівлі, а потім — до плодоношення, потрібно внести підгодівлі, інформує Ukr.Media.

До середини жовтня фахівці рекомендують підгодувати виноград настоєм курячого посліду. Для цього його змішують із водою (1:4) і залишають на 4 дні у теплому приміщенні. Після цього розводять ще 10 частинами води. На кущ винограду припадає 0,5 л такого добрива. У чистому вигляді пташиний послід використовується по 1 кілограму на квадратний метр.

Пізньої осені (кінець жовтня-листопад) вносять мінеральні добрива з фосфором та калієм. Для цієї мети підійде універсальний розчин, де на 10 літрів води припадають 20 г суперфосфату, 10 г калійної солі і 25 г сірчанокислого калію. Цієї кількості добрива вистачає на один кущ.

Для кращого засвоєння, підживлення можна вливати в заздалегідь зроблені борозенки глибиною 30 см, розташовані по периметру куща. А щоб вони не вимилися, замульчуйте пристовбурні кола.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *