Заміокулькас: як стимулювати ріст нового листя і домогтися цвітіння

Заміокулькас — одна з найневибагливіших і водночас естетично привабливих кімнатних рослин. Завдяки своїй винятковій витривалості та невибагливості до догляду, заміокулькас здатен пробачити більшість помилок у догляді. Проте для того, щоб він часто радував нас новими пагонами та блискучим листям, необхідно забезпечити йому правильний догляд. У цій статті розглянемо, яка натуральна підгодівля може стимулювати здоровий ріст і, можливо, навіть сприяти його цвітінню, інформує Ukr.Media.

Як забезпечити догляд за заміокулькасом у зимовий період

Заміокулькас — це ефектна кімнатна рослина, яка цінується за прямостоячий компактний ріст, еліптичне блискуче листя темно-зеленого кольору. Рослина отримала прізвисько "залізна" за свою стійкість до суворих умов і мінімальні вимоги до догляду, завдяки чому з її вирощуванням можуть впоратися навіть початківці квітникарі.

Заміокулькас здатен пережити нерегулярний полив і тривалу відсутність підживлення. Однак у зимовий період, коли умови у квартирі змінюються, рослині потрібно більше уваги.

Його необхідно поливати економно протягом всього року, однак у зимовий період полив має бути ще більш рідким. Рекомендується здійснювати полив тільки після повного висихання верхнього шару ґрунту в горщику, приблизно кожні 3-4 тижні. Вода для поливу повинна мати температуру навколишнього середовища. У зимовий період також слід обмежити внесення добрив, або повністю відмовитися від них, або використовувати розбавлені добрива не частіше одного разу на місяць.

Слід також враховувати, що заміокулькас є теплолюбною рослиною, тому необхідно уникати впливу на нього холодних протягів. Не рекомендується розміщувати рослину поблизу часто відчинених вікон або дверей. Крім того, не слід встановлювати горщик із заміокулькасом поруч із джерелами тепла, такими як радіатори або каміни.

Протеїнова підгодівля для заміокулькаса

У зимовий період для підгодівлі заміокулькаса рекомендується використовувати добрива з низькою концентрацією поживних речовин не частіше одного разу на місяць. Це дозволить уникнути можливого стресу для рослини й сприятиме її здоровому росту.

Правильно підібрані добрива можуть стимулювати заміокулькас до утворення нових пагонів і молодого листя, а в деяких випадках навіть до цвітіння. Однак варто зазначити, що в домашніх умовах цвітіння заміокулькаса відбувається вкрай рідко і тільки при забезпеченні рослині оптимальних умов росту, що включають не тільки підгодівлю, але й достатню кількість світла та вологи.

Не всім вдається домогтися цвітіння заміокулькаса, але кожен може стимулювати його до утворення нового листя. Для цього можна використовувати протеїнову підгодівлю, яка діє на рослину як природний стимулятор росту. Ось коротка інструкція з її приготування:

  • Додаємо 1 чайну ложку желатину в 1 склянку теплої води;
  • Перемішуємо до повного розчинення желатину і залишаємо охолонути;
  • З'єднуємо з 3 склянками води кімнатної температури.

Для поливу рослин рекомендується використовувати в кількості 100-200 мл, залежно від розміру рослини. Полив слід проводити один раз на місяць у зимовий період і кожні три тижні у вегетаційний період. Як альтернативу можна використовувати інші домашні добрива, такі як добрива на основі бобів, кавової гущі або рису.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *