Аграрії просять уряд подовжити чинні бронювання працівників на три місяці

Аграрії просять уряд подовжити чинні бронювання працівників на три місяці 02.05.2024 16:21 Укрінформ Українська зернова асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та віцепрем’єра – міністра економіки Юлії Свириденко з проханням продовжити чинні бронювання військовозобов’язаних на три місяці, до врегулювання нормативної бази.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба УЗА.

Також аграрії просять підтримати ініціативу економічного бронювання та можливість автоматичної пролонгації бронювання військовозобов’язаних.

В УЗА нагадали, що 18 травня 2024 року набуде чинності Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що передбачає зміни в законодавстві щодо бронювання військовозобов’язаних. Оскільки наразі немає оновленої постанови Кабінету Міністрів про бронювання, а для впровадження нових змін потрібен час, аграрії занепокоєні, що травневі зміни унеможливлять продовження бронювання людей.

Зазначається, що наразі продовження бронювання здійснюється не раніше, ніж за місяць, відтак часто постає проблема, коли нові бронювання ще не затвердженні, а старі вже закінчують свою дію.

Також УЗА звертає увагу, що четвертий цикл бронювання призвів до відпливу військовозобов’язаних із прозорих компаній з офіційним працевлаштуванням, які офіційно вручають всі повістки з ТЦК.

Працівники таких компаній звільняються через неможливість забезпечити безперервність бронювання. УЗА вважає, що потрібно консолідувати зусилля для запобігання переходу економіки в тінь.

Крім того, є велика загроза втрати підприємствами вузькокваліфікованих спеціалістів через тривалі строки розгляду обґрунтувань на бронювання підприємств (відповідно до порядку – близько 26 робочих днів).

УЗА сподівається на врахування думки зернової галузі, підприємства якої, попри все, продовжують інвестувати в операційну діяльність, обладнання, сплачують податки до державного бюджету.

Як повідомляв Укрінформ, 9 квітня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив профільним міністерствам внести оновлену та більш справедливу постанову про бронювання, а також визначити вичерпний перелік об’єктів та підприємств критичної інфраструктури. 

Поки основним документом для бізнесу залишається Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою Кабміну від 30 грудня 2022 року №148.

Кабмін Мобілізація Аграрії Бронювання військовозобов’язаних

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *