Бізнес погіршив оцінки результатів своєї діяльності – Нацбанк

Бізнес погіршив оцінки результатів своєї діяльності – Нацбанк Опитування 03.06.2024 17:20 Укрінформ Після двох місяців позитивних настроїв поспіль бізнес у травні погіршив оцінки результатів своєї діяльності на фоні посилення інтенсивності бойових дій, дефіциту електроенергії, умов мобілізації співробітників.

Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який Національний банк розраховує щомісяця, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужба регулятора.

"Посилення інтенсивності бойових дій та обстрілів інфраструктурних об’єктів, дефіцит електроенергії, зростання виробничих витрат через високі ціни на пальне та здорожчання логістики, слабкий інвестиційний попит, погіршення курсових очікувань, значний дефіцит кваліфікованих кадрів, а також невизначеність щодо подальшого перебігу бойових дій та умов мобілізації співробітників. Всі ці фактори ускладнили економічну активність та вплинули на погіршення очікувань підприємств усіх секторів, які беруть участь у щомісячних опитуваннях Національного банку", – йдеться в повідомленні.

У травні 2024 року ІОДА знизився до 48,0 з 52,3 у квітні.

Підприємства промисловості погіршили оцінки щодо результатів своєї діяльності на найближчу перспективу під впливом високих безпекових ризиків, здорожчання виробничих витрат та дефіциту електроенергії: секторальний індекс у травні становив 48,8 (у квітні – 51,7).

Респонденти послабили позитивні очікування щодо обсягів виготовленої продукції та обсягів нових замовлень на продукцію, водночас очікували зменшення нових експортних замовлень.

Підприємства торгівлі також погіршили очікування щодо результатів своєї діяльності; секторальний індекс у травні становив 47,7 (у квітні – 51,8). Торговельні компанії прогнозували суттєве зменшення товарообороту та обсягу закупівлі товарів для продажу й відновили негативні оцінки щодо запасів товарів для продажу.

Підприємства будівництва песимістично оцінили свої економічні результати, незважаючи на сприятливі погодні умови та сталий внутрішній попит: секторальний індекс у травні становив 49,8 порівняно з 53,4 у квітні. Будівельники послабили свої оцінки щодо зростання обсягу будівництва та обсягу нових замовлень

Підприємства сфери послуг найстриманіше оцінили результати своєї економічної діяльності та погіршили очікування щодо економічних перспектив; секторальний індекс знизився до 47,2 у травні з 53,1 у квітні. Респонденти значно послабили, проте залишили позитивними оцінки щодо обсягу наданих послуг, водночас були негативно налаштовані щодо обсягу нових замовлень на послуги.

Як повідомлялось, щомісячне опитування підприємств проводилося з 6 до 23 травня 2024 року. В опитуванні взяли участь 449 підприємств.

Бізнес Нацбанк Опитування

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *