Блінкен: Штати і Європа готують правову базу для передачі Україні конфіскованих активів РФ

Блінкен: Штати і Європа готують правову базу для передачі Україні конфіскованих активів РФ 05.10.2023 02:43 Укрінформ Сполучені Штати працюють з європейськими союзниками й партнерами над створенням необхідної правової бази для використання конфіскованих активів Росії на проєкти відновлення України.

Про це сказав під час виступу в Університеті Техасу держсекретар США Ентоні Блінкен, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Це близько $300 мільярдів, і більша частина з них знаходиться в Європі, а не в Сполучених Штатах. Тож ми дивимося, які правові повноваження можемо мати ми та європейці, аби дійсно використовувати ці активи для України», – пояснив держсекретар США.

Він підкреслив, що росіяни повинні заплатити за відновлення України. «І одним зі способів зробити це було б використання цих активів», – зауважив Блінкен.

При цьому він наголосив на важливості зусиль для створення відповідної правової бази.

«Оскільки більшість активів знаходиться в Європі, як я вже сказав, європейці також мають забезпечити наявність (правової – ред.) бази, аби зробити це», – зазначив глава Держдепартаменту США.

Як повідомляв Укрінформ, Україна досягла прогресу у переговорах зі США, Канадою та Євросоюзом щодо конфіскації російських активів, однак триває складна дискусія щодо суверенних активів РФ.

Євросоюз США Блінкен Війна з Росією Відбудова Активи

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *