Бюджет-2024 пройшов комітет Ради

Бюджет-2024 пройшов комітет Ради 15.10.2023 15:54 Укрінформ Комітет Верховної Ради України з питань бюджету рекомендував законопроєкт “Про Державний бюджет України на 2024 рік” до першого читання з урахуванням низки змін.

Про це у Фейсбуці повідомила голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Роксолана Підласа, передає Укрінформ.

«Бюджетний Комітет зранку в неділю рекомендував бюджет-2024 до першого читання», – йдеться в повідомленні.

За словами Підласої, при підготовці документа до другого читання Кабінет міністрів має врахувати низку суттєвих змін.

Зокрема, у разі ухвалення законопроєкту про оподаткування банків (№9656-д) – збільшити планові доходи держбюджету на 9,9 млрд грн.

Водночас додатково пропонується скоротити видатки на будівництво, ремонти і закупівлю майна в різних органах влади майже на 1,3 млрд грн., а також зменшити фінансування Бюро економічної безпеки на 409 млн грн.

Крім того, комітет рекомендує збільшити видатки на протезування для військових – на додаткових 574 млн грн, на освітню субвенцію – на понад 384 млн грн, на забезпечення діяльності Вищої ради правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію суддів – загалом на 62 млн грн, на НСЗУ, працівники якої забезпечують впровадження медичної реформи, – на 5 млн грн.

Ініціювали депутати також виділення 376 млн грн на утилізацію твердого ракетного палива, що дозволить уникнути екологічної катастрофи і додаткові 100 млн грн для здійснення наукових досліджень Національною академією наук України.

«Також Комітет рекомендує надати Уряду доручення опрацювати 61 додаткове питання, як наслідок – матимемо додаткову можливість збільшити дохідну частину державного бюджету і ще раз ретельно проаналізувати видатки державного бюджету на 2024 рік, скоротивши непріоритетні і додавши кошти на заходи, які матимуть обґрунтовану потребу у наступному році», – додала Підласа.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів на засіданні 15 вересня затвердив проєкт Закону "Про Державний бюджет України на 2024 рік” (№10000) із власними доходами загального фонду бюджету в 1 трлн 560 млрд грн та видатками загального фонду у 3 трлн 108 млрд грн.

Фото: Roksolana Pidlasa, Facebook

Бюджет Верховна Рада Комітет

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *