Чехія готова допомагати Україні у відновленні пошкоджених енергооб'єктів 13.07.2024 10:54 Укрінформ Під час десятого засідання Українсько-чеської змішаної комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва сторони погодили низку рішень, зокрема у сфері енергетики.
Про це повідомляє Міністерство економіки України, передає Укрінформ.
"Чехія підтвердила готовність підтримувати зусилля уряду України із відновлення пошкоджених чи зруйнованих російськими обстрілами енергетичних потужностей. Зокрема, сторони обговорили можливість надання Україні запчастин для швидкого відновлення енергетичних потужностей. Сторони зацікавлені у спільному розвитку відновлюваних джерел енергетики в Україні", – йдеться у повідомленні.
Крім того, Україна і Чехія домовилися про постійну робочу групу з відновлення зруйнованої критичної інфраструктури. Чехія також поінформувала про можливість розширення використання транспортної системи NET4GAS для постачання в Україну природного газу.
У сфері торгівлі комісія домовилася розробити перелік пріоритетних проєктів для чеських та українських компаній та базу даних чеських компаній, які зацікавлені в участі у повоєнній відбудові України. Обговорювалися також спільні проєкти в оборонно-промисловому комплексі та локалізація чеських виробництв в Україні.
Чеська сторона повідомила про впровадження посади аташе з аграрних питань при посольстві ЧР у Києві. Сторони також домовились поглиблювати співпрацю у цій сфері для збільшення взаємної торгівлі, обговорили питання ветеринарного контролю.
Україна відзначила важливість розвитку нових пасажирських залізничних сполучень у співпраці двох національних перевізників (České Dráhy та Укрзалізниці).
Крім того, Україна і Чехія обговорили питання соціалізації та інтеграції українських дітей, які вимушено залишили Батьківщину, у систему освіти європейських країн; дистанційного навчання українських учнів у школах в Україні зі збереженням обов’язкового навчання у початкових школах Чеської Республіки. Ішлося також про можливість зарахування здобутих знань, умінь, оцінок та взаємного визнання в системах освіти країн ЄС та України; залучення до навчального процесу тимчасово переміщених українських вчителів. У планах – надання щорічних стипендій на навчання, літні мовні курси, обмін студентами, аспірантами та викладачами між навчальними закладами двох країн.
Відбувся також Українсько-чеський бізнес-форум, який об’єднав понад 50 чеських компаній та 20 українських у таких секторах, як енергетика, машинобудування, агропродовольчий комплекс тощо.
Як повідомлялося, Чехія передає Україні десятки когенераційних установок для виробництва електроенергії та тепла.
Фото: Мінекономіки
Чехія Енергетика Україна
Источник: www.ukrinform.ua