Через бездіяльність Нафтогазу Україна може втратити ₴1,6 мільярда – НАБУ

Через бездіяльність Нафтогазу Україна може втратити ₴1,6 мільярда – НАБУ Заява 21.03.2025 21:35 Укрінформ Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро України закликали в. о. керівника НАК “Нафтогаз” до відповідального підходу, аби не втратити можливість повернути з-за кордону 1,6 млрд грн.

Як передає Укрінформ, про це НАБУ повідомляє у Фейсбуці.

Зазначається, що антикорупційні відомства системно займаються поверненням активів в Україну та протидією корупційним схемам, що загрожують державним інтересам.

“Наразі отримано реальну можливість першого за всю історію України повернення з-за кордону 1,6 млрд грн. За ці кошти, до прикладу, можна було б придбати понад 100 тисяч FPV-дронів”, – зауважили у САП.

Водночас наголошується, що деструктивна позиція з боку в.о. керівника НАК “Нафтогаз” може призвести до втрати такої можливості, над якою активно працюють антикорупційні органи.

“Захист державних інтересів є спільною відповідальністю усіх державних інституцій, тому керівництво Нафтогазу зобов’язане вживати всіх необхідних заходів”, – підкреслили у прокуратурі.

У зв’язку з цим антикорупційні органи закликають до відкритості та відповідального підходу. “Україна не може дозволити собі втрачати можливість повернення значних активів через бездіяльність або відсутність належної реакції”, – вказали у САП.

Як повідомляв Укрінформ, директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос заявив, що ведуться переговори з міжнародними партнерами про повернення Україні 39 мільйонів доларів, заарештованих у Швейцарії.

Раніше директор НАБУ заявляв, що минулого року детективи направили до суду 113 обвинувальних актів, з яких 10 стосувалися народних депутатів, 5 – членів Кабінету Міністрів і їхніх заступників, 9 – суддів, 7 – державних службовців категорії "А" і 4 – прокурорів.

У завершених розслідуваннях встановлено збитків на понад 26 мільярдів гривень. Заарештовано 6,8 мільярда активів, ще на 23 мільярди подано цивільні позови. Державі відшкодовано 304 мільйони гривень.

НАБУ Нафтогаз САП Гроші

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *