Чи довго триватиме нафтовий і газовий «цінопад» та як він позначиться на Україні

Чи довго триватиме нафтовий і газовий «цінопад» та як він позначиться на Україні 12.04.2025 10:00 Укрінформ Зниження вартості енергоресурсів експерти пояснюють не тільки митами Трампа, які лише пришвидшили падіння

На відміну від світових фондових ринків, які непогано відновилися після того, як Дональд Трамп відклав упровадження додаткових мит «проти всіх і вся, крім Китаю», нафта повертатися до колишніх цінових коридорів не поспішає. Цими днями вартість «чорного золота» опустилася до найнижчих показників за чотири роки – з часів пандемії. Ключовим чинником такого падіння називають якраз загострення тарифного протистояння між США й КНР, що загрожує зниженням попиту на вуглеводні у Піднебесній, а затим і по всьому світу. Натомість пропозиція продовжує зростати – з огляду на плани провідних експортерів нарощувати видобування. І не тільки через це.

Укрінформ проаналізував причини та перспективи змін нафтових котирувань на світових ринках, імовірні наслідки цього для ринку нафтопродуктів в Україні та потенційні втрати частини вуглеводневих доходів державою-агресоркою.    

ЦІНОВІ ТРЕНДИ: ЧИ ОПУСТИТЬСЯ ВАРТІСТЬ БАРЕЛЯ ДО $50?

Нафта – один з найчутливіших у світі товарів, на вартості якого одразу ж позначаються будь-які більш-менш значущі політичні події, економічні зміни, природні катаклізми. Простіше кажучи, кожен чих у Вашингтоні чи жест Пекіна. Приміром, лише цього року до зниження нафтових котирувань призводили: погіршення прогнозів економічного розвитку США та Німеччини, збільшення запасів пального у Сполучених Штатах, припинення атак хуситів на кораблі в Червоному морі, побоювання щодо впливу мит Трампа на світову економіку та попит на енергоносії, новини про прорив у розробці штучного інтелекту від DeepSeek, оголошення ОПЕК+ планів збільшити нафтовидобуток.

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *