Для відновлення роботи Баштанського сирзаводу на Миколаївщині бракує сировини – РВА 04.12.2023 15:41 Укрінформ Для відновлення роботи Баштанського сирзаводу на Миколаївщині, який значно постраждав під час інтенсивних бойових дій у регіоні, бракує сировини.
Про це під час брифінгу в ОВА 4 грудня, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, сказав голова Баштанської РВА Владислав Дмитрів.
«Баштанський сирзавод до війни був найбільшим платником податків Баштанського району. Але під час інтенсивних бойових дій на Миколаївщині і неодноразового влучання у підприємство російських ракет його обладнання було вивезено в інший регіон. Наразі там він частково працює, але про його повернення поки що мова не йде. Одна з причин – для налагодження інтенсивного виробництва йому бракує сировини», – сказав Дмитрів.
За його словами, сьогодні, щоб завод виходив на мінімальну рентабельність, йому потрібно 100 тонн молока на добу. А у зв’язку з тим, що навколишні населені пункти сильно постраждали від обстрілів та бойових дій, забезпечити таку кількість сировини зараз неможливо, адже різко зменшилося поголів’я великої рогатої худоби.
Щоб його відновити, потрібно вирішити три проблеми: державна допомога на вирощування молодняка, забезпечення кормовою базою та зміна цінової політики на закупівлю молока. Адже сьогодні у домогосподарствах населення заготівельники закуповують його по 11.40-12.10 грн за літр. А цього недостатньо, попри те, що це питання не втрачає актуальності вже багато років.
Крім того, Дмитрів додав, що у регіон починає повертатися малий бізнес. Йдеться, зокрема, про роздрібну торгівлю, переробку соняшника, пекарні.
Баштанський сирзавод входить до складу групи компаній "Молочний альянс". Продукція заводу відома під торговою маркою «Славія». До повномасштабної війни він був лідером виробництва молочної продукції в Миколаївській області та Україні.
Баштанський район сьогодні об’єднує 279 населених пунктів, де проживає нині 115 тисяч населення. До початку повномасштабного вторгнення тут мешкало 138 тисяч людей. В перший рік війни на його території велися інтенсивні бойові дії, певна частина була окупована.
Як повідомлялося, на Миколаївщині з початку повномасштабної війни руйнувань зазнали 207 промислових підприємств.
Миколаївщина Завод Молоко
Источник: www.ukrinform.ua