Долар по 40: чому не варто боятися валютних коливань

Долар по 40: чому не варто боятися валютних коливань 01.05.2024 16:30 Укрінформ З початку року долар в Україні «підріс» майже на 2 гривні, поволі наближаючись до психологічного показника

Упродовж квітня офіційний курс долара зріс із 38,99 до 39,66 гривні. Хоча посилення американської валюти не було лінійним: час від часу гривня відвойовувала позиції, зміцнюючись до показників 38,80–38,90. Тобто, про жодне «вільне падіння» не йшлося – на міжбанківському валютному ринку відбувалися різноспрямовані коливання. Інша справа, що із початку року долар подорожчав майже на 2 гривні, сягнувши психологічного показника в 40 гривень (на готівковому ринку в квітні курс уже навіть тимчасово перевищував цей рівень).  

Особливо тривожною для нашої національної валюти була ситуація на початку минулого тижня, коли пікові показники офіційного курсу НБУ впритул наблизилися до цієї позначки (39,79 грн/дол.). Утім, довгоочікуване рішення США про надання Україні фінансової (у тому числі, й прямої бюджетної) допомоги сприяло стабілізації котирувань, позитивно позначившись на всіх сегментах валютного ринку. Але чого ж чекати надалі?

ПРО ТЕ, ЩО ВПЛИВАЄ НА НИНІШНЄ «САМОПОЧУТТЯ» ГРИВНІ

Аналітики одностайні в оцінках: схвалення американськими конгресменами надання Україні військової та фінансової допомоги у понад $60 мільярдів позитивно вплинуло не лише на поточну ситуацію на міжбанківському та готівковому валютних ринках, а й на відносну стабільність гривні в найближчій і навіть у середньостроковій перспективі. Тому цими днями навіть курс продажу долара на готівковому ринку не перевищував 40 гривень, а торги на міжбанку відбувалися в діапазоні 39,40−39,70 грн/дол.

Водночас попит населення на іноземну валюту залишається відносно високим, що й гальмує зміцнення гривні в готівковому сегменті. На міжбанківському ж посилення національної валюти куди суттєвіше – зокрема, хоча НБУ й стримує його своїми інтервенціями.

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *