Експерт назвав найбільш перспективні сфери для інвестування

Експерт назвав найбільш перспективні сфери для інвестування 19.03.2024 12:56 Укрінформ Для інвестування найбільш привабливими є сфера енергоефективності, агропереробна, машинобудування, індустрія гостинності та охорони здоров'я, а також ІТ сфера.

Про це в Медіацентрі Україна-Укрінформ під час обговорення на тему: «Сприяння зростанню України: використання міжнародного досвіду для удосконалення механізмів залучення інвестицій» розповів доктор економічних наук, CEO групи компаній Advanter Group Андрій Длигач.

"Перш за все нам потрібно створити такі умови за яких будь-який сектор міг би розвиватися. Що стосується перспектив, то з огляду на нашу європейську інтеграцію, ми маємо величезні можливості у всьому, що стосується, наприклад, "зеленого" переходу. Для прикладу, металургія точно має відновлюватися у формації "зеленої сталі". З точки зору енергетики, то Україна точно буде енергетичним хабом у Європі", – сказав експерт.

За його словами. на поточний момент можна розвивати відновлювальну енергетику. Також це і агропереробка, яка дає змогу вирішити українські логістичні проблеми. На додаток, хоч піднесення машинобудування наразі і викликане оборонно-промисловими потребами, проте це є свідченням того, що можна розвивати машинобудування не тільки для військової галузі.

"Здавалося б, що індустрія гостинності мала б наразі добре просідати, але ж ні, йде будівництво нових готелів, комплексів, ресторанів. І це пов'язано як з релолокацією та виникненням інших регіональних потреб, а також зі зменшенням виїзного туризму з України", – наголосив Длигач.

Що ж стосується медичної галузі, додав експерт, то це питання не лише потреб військових. Наразі потрібно близько 200 нових шпиталів для реабілітації поранених. Це будуть значні інвестиції. Також це і майбутнє медичного туризму в Україні, адже наразі організації ООН, Червоного Хреста та ЮНІСЕФ активно працюють над тим, як зробити стратегію розвитку цього сектору.

За словами Длигача, хоч сфера ІТ і перестала бути драйвером зростання, вона все одно лишається перспективною і привабливою для інвестора.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів ухвалив рішення, що дасть змогу інвесторам отримати компенсацію за збудовані об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури. Тобто, якщо інвестор побудував дорогу, провів воду, газ або електроенергію до свого заводу чи іншого об’єкта інвестицій, то держава компенсує йому ці витрати.

Економіка Інвестиції Україна

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *