Як українському бізнесу стати конкурентним на ринку ЄС 19.04.2024 10:00 Укрінформ Окрім фінансування та технічної модернізації, перед вітчизняними підприємцями стоїть безліч інших викликів
Приєднання України до Європейського Союзу відкриє для вітчизняного бізнесу необмежений доступ до одного з найбільших за обсягами та платоспроможністю ринків у світі. Але це не означає, що на наших підприємців там чекатиме «тепла ванна». Місце під сонцем на цьому конкурентному ринку, як показують протести польських фермерів та перевізників, треба завоювати, довівши, що твоя продукція якісна, доступна, та ще й відповідає сучасним європейським запитам на органічність, екологічність, низьку енергоємність тощо.
Годі й сподіватися, що в перший же день після вступу країни до ЄС українські товари миттєво заповнять полиці європейських магазинів. До цього треба ретельно та довго готуватися. Причому, вже зараз та усім. Як бізнесу, так державі й споживачам, адже іншим наслідком економічної інтеграції стане також вільний доступ європейських товарів на наш ринок.
«ЄВРОПЕЇЗАЦІЯ» УКРАЇНСЬКИХ ЗАКОНІВ, НОРМ, СТАНДАРТІВ ТА ПРОДУКТІВ
Одне з ключових завдань у межах економічної інтеграції України з ЄС – адаптація нашого законодавства, регуляторної й дозвільної систем до європейських стандартів та правил.
Ще до отримання у червні 2022 року статусу кандидата на вступ до ЄС Україна адаптувала майже 70% законодавчих актів, правил, стандартів та норм Євросоюзу. Йдеться про тисячі документів. Але залишається ще майже 30 тисяч норм, які належить імплементувати до моменту підписання угоди про вступ до ЄС. Маємо непросте завдання, і зволікати з його виконанням в очікуванні до «після війни» не варто.
Необхідні для адаптації кроки нині активно обговорюють із партнерами як на рівні урядових та дипломатичних структур, так і бізнес-асоціацій. Важливою у цьому зв’язку стала нещодавня участь представників бізнес-спільнот країн-кандидаток на вступ до ЄС у конференції Eurochambres із розширення Євросоюзу. На форумі, зокрема, презентували результати дослідження про перспективи та виклики, які стоять перед національними бізнесами у процесі євроінтеграції.
Источник: www.ukrinform.ua