Майже 90% випадків карткового шахрайства стається через розголошення даних – експерт

Майже 90% випадків карткового шахрайства стається через розголошення даних – експерт Ексклюзив 21.05.2024 09:51 Укрінформ Близько 90% випадків карткового шахрайства пов’язані із розголошенням персональних даних користувачів.

Про це в коментарі Укрінформу розповіла заступниця голови правління Глобус Банку Анна Довгальська.

Посилаючись на дані НБУ, вона зауважила, що у 2023 році сума збитків через шахрайське використовування платіжних карток перевищила 800 млн грн, що більш як на 70% перевищує показники 2022 року. Крім того, за аналізований період на 25% збільшилася кількість сумнівних операцій: вона перевищила 270 тис.

Експерт звернула увагу на те, що переважна більшість випадків «карткового» шахрайства пов’язана з інтернетом під виглядом придбання товарів, оплати послуг, отримання «призів» тощо. Шахрайство з платіжними картками в інтернеті у 2023 році становило понад 83% від усіх зафіксованих випадків, і лише 17% припало на шахрайство з використанням технічних засобів та пристроїв у банкоматах та терміналах самообслуговування.

«Якщо відкинути вигадливість карткових злочинців, то можна сказати, що технічно платіжні картки є максимально захищеними, безпечними та надійними для їх користувачів. Головне завжди дотримуватись правила – нікому і ніколи не розголошувати всю «вихідну» інформацію про картку: номер, термін дії, CVV-код, логін та пароль для входу в банківський застосунок, отримувані одноразові паролі», – сказала Довгальська.

На її думку, найголовніші ризики втратити кошти з картки криються в недостатній обізнаності або ж довірливості громадян, наприклад, у поводженні з отримуваними листами та повідомленнями від буцімто «благодійників», що обіцяють фінансову допомогу, але для її отримання чомусь необхідно вказати особисті дані картки.

Окрім таких фейкових смс та поштових розсилок, шахраї, отримавши злочинним шляхом коди доступу громадян до застосунків мобільних операторів, можуть виготовити дублікати SIM-карт (як фізичних, так і електронних).

Як повідомляв Укрінформ, останнім часом у месенджерах, зокрема в Телеграмі, активізувалися шахраї, які застосовують фішингові схеми з нібито «виплатою допомоги від міжнародних організацій», за допомогою яких намагаються вкрасти гроші.

Банк Інтернет Платіжна система Шахрайство

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *