На базі Держаудитслужби буде розгорнута європейська служба AFCOS

На базі Держаудитслужби буде розгорнута європейська служба AFCOS 09.12.2023 16:40 Укрінформ На базі Державної аудиторської служби буде розгорнута українська служба координації боротьби з шахрайством (Anti-fraud coordination service, AFCOS) для контролю коштів міжнародних донорів.

Про це повідомляє пресслужба Державної аудиторської служби України, передає Укрінформ.

«Ми перейдемо до масштабної системи, яка вестиме статистику порушень та аналізуватиме, де можуть виникнути проблеми. Щоб не шукати, куди поділися гроші, а наперед запобігати будь-яким негативним явищам», – зазначила голова ДАСУ Алла Басалаєва.

За її словами, така модель буде задіяна для контролю використання коштів у межах бюджету Європейського Союзу, а саме Багаторічної програми фінансування на 2021-2027 роки, які планується виділити для спеціального Українського фонду (Ukraine Facility).

Басалаєва зауважила, що проєктом регламенту, який регулює Ukrainе Facility, передбачена перевірка витрат Фонду кількома установами. Від ЄС – це європейський Board of Auditors (Рада аудиторів). Національних контролерів буде два – Держаудитслужба та Рахункова палата.

Очільниця установи також підкреслила, що ДАСУ вже має успішний досвід співпраці з Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (Office européen de lutte anti-fraude, OLAF), яке слідкує за використанням коштів Євросоюзу. Зараз контакти з OLAF відбуваються через структурний підрозділ Держаудитслужби, на базі якого в подальшому буде розбудований український AFCOS як частина європейської системи контролю за грошима ЄС.

"Саме така багаторівнева структура фінансового контролю є оптимальною, на мою думку. Адже в ній будуть взаємодіяти всі – ДАСУ, Офіс генпрокурора, НАБУ, СБУ, ДБР, БЕБ. І ця модель працюватиме не лише задля фінансового контролю над коштами Ukraine Facility, а й загалом усіх міжнародних донатів, які будуть надходити на відновлення України", – додала Басалаєва.

Як повідомлялося, Україна розраховує на схвалення Європейським Союзом інструменту Ukraine Facility до кінця 2023 року.

Аудит Шахрайство

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *