На Прикарпатті понад 100 авто отримали посилений захист завдяки релокованому підприємству

На Прикарпатті понад 100 авто отримали посилений захист завдяки релокованому підприємству Фото 24.04.2024 13:54 Укрінформ На Прикарпатті більше 100 авто різної спеціалізації отримали посилений захист. Їх найбільший замовник – Сили оборони України.

Про це представникам ЗМІ розповіла заступниця директора підприємства «Трансформери» Анна Тухта, передає кореспондент Укрінформу.

«Наше підприємство займається переоснащенням автомобілів різної категорії і спеціалізації. Це можуть бути і тентовані авто, аварійно-рятувальні, інкасаторські та броньовані. З початку утворення нашої компанії випущені більше 100 спеціалізованих автомобілів. Ми залежимо від потреб замовників. А це і автосалони, і Сили оборони України. Більшість авто створюють тут для них», – зауважила Тухта.

За її словами, підприємство «Трансформери» утворилось у жовтні 2022 року. Спершу це була дочірня компанія київської фірми, яка через початок війни вимушена була переміститись у більш безпечний регіон. На Прикарпатті фахівці релокованого підприємства передали свій досвід місцевим. Це стало поштовхом для того, щоб запрацювало окреме виробництво вже після того, як головна фірма повернула свої потужності на рідну Київщину. Нині на підприємстві «Трансформери» працюють близько 40 людей, з них майже 10% – з числа ВПО.

«Так, у нас були проблеми з кваліфікованими працівниками… Для закриття кадрового питання ми підписали договір з фаховим місцевим коледжем, в якому випускники отримали змогу проходити в нас практику, а це – досвід та пропозиції», – додала заступниця директора підприємства.

Вона наголосила, що з підприємства «Трансформери» виїжджають лише сертифіковані авто.

«Нам не важливо, чи це нова автівка з автосалону, чи вживана. Бо це не вплине на клас захисту, який ми робимо на замовлення… Якщо ми говоримо, що це броньований автомобіль, то доробляється певна «капсула», а це – захист по горизонталі та вертикалі авто. Класи захисту визначаються, відповідно до супротиву використаних матеріалів», – зауважила Тухта.

Директор з виробництва підприємства «Трансформери» Дмитро Катрич показав автомобіль, який був розбитий на війні. «Усередині авто є «капсула», яку ми робили. І так ми зберегли 5 людей, які в ній їхали», – зазначив він.

За словами Катрича, після того, як це авто вночі в’їхало у бензовоз, у ньому лише один військовий отримав поранення ноги. Інші четверо вийшли з автівки неушкодженими.

На підприємстві розповідають, якщо автомобіль отримує оснащення «капсулою», то він відразу набирає вагу. Тоді фахівці посилюють на авто гальмівну систему, підвіски, ходову. Також окремий пристрій отримують і колеса. Тоді автомобіль зможе рухатись навіть у випадку, якщо колеса будуть простріляні, деталізували фахівці.

«Тобто авто 50 км може спокійно переміщатись без проблем», – запевнила Тухта.

Вона додала, що комплектуючі переважно отримують з-за кордону. Нині на підприємстві триває розробка захисту пікапів з відкритим кузовом.

«Перевозити речі та спорядження у відкритому кузові не досить зручно. Наша розробка – це алюмінієві легкі багажники, які ми встановлюємо зверху. Для цього застосовуємо додаткові технології зварювання», – пояснила Тухта.

Також спеціалізовані автомобілі отримують тут броньоване скло, яке теж захищає водія та пасажирів від можливих обстрілів.

Як повідомляв Укрінформ, Міноборони розвиває технологію, яка дасть можливість зберегти більше українських дронів та аналізувати використання безпілотників.

Автомобіль Прикарпаття Війна Війна з Росією Релокація підприємств Сили оборони

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *