Підвищення акцизу на пальне не матиме суттєвого впливу на ціни – експерт

Підвищення акцизу на пальне не матиме суттєвого впливу на ціни – експерт 11.06.2024 15:30 Укрінформ Акцизи на пальне можуть зрости на 1,5-2 грн за літр, однак це не матиме суттєвого впливу на ринок.

Про це заявив директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Це підвищення (акцизів – ред.) на бензин становить 1,5 грн за літр, дизпального – 2 грн за літр. Якщо перекласти це на поточні ціни, то підвищення є незначним, якщо воно буде», – сказав Куюн.

Він зауважив, що коливання цін на пальне на 1,5-2 грн за літр є звичними для ринку. За словами експерта, реальна ціна пального після підвищення акцизів залежатиме від кон'юнктури ринку – зокрема, світових цін на нафту.

«Те, що говориться про 75-80 грн за літр, не має під собою ніяких підстав», – запевняє Куюн.

Водночас, підняття акцизів на пальне дозволить збільшити надходження до бюджету. За оцінкою експерта, до кінця року можна буде додатково залучити 37 млрд грн.

Як повідомлялося, 4 червня Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт №11256-2, який передбачає поетапне підвищення акцизів на пальне. Перший етап, згідно з початковою редакцією документа, має розпочатися 1 липня 2024 року.

Акциз Ціни Пальне

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *