Рівень води у ставку-охолоджувачі на ЗАЕС становить 15,83 метра

Рівень води у ставку-охолоджувачі на ЗАЕС становить 15,83 метра 02.10.2023 11:33 Укрінформ Рівень води у ставку-охолоджувачі Запорізької атомної електростанції станом на 2 жовтня 2023 року становить 15,83 м порівняно із 15,85 м станом на 29 вересня. Ситуація залишається контрольованою.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє НАЕК «Енергоатом».

«Станом на 6:00 2 жовтня фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 15,83 м», – йдеться у повідомленні.

Станом на 29 вересня рівень води у ставку-охолоджувачі становив 15,85 м.

Крім того, станом на 2 жовтня рівень води в «гарячому» каналі Запорізької ТЕС, звідки за необхідності підживлюється ставок ЗАЕС, становить 16,84 м. В Енергоатомі зауважують, що рівень води у цьому каналі суттєво не падає, його показники вже не залежать від зруйнованого росіянами Каховського водосховища. У «холодному» каналі Запорізької ТЕС рівень води становить 10,53 м.

Зазначається, що ситуація залишається стабільною та контрольованою.

Як повідомлялося, 6 червня 2023 року російські загарбники підірвали дамбу Каховської ГЕС, внаслідок чого було зруйноване Каховське водосховище – джерело води для ставка-охолоджувача ЗАЕС. Енергоатом розробив алгоритм заходів щодо роботи станції та персоналу на той випадок, якщо води Каховського водосховища буде недостатньо для підживлення ставка-охолоджувача.

Енергоблоки ЗАЕС не працюють з вересня 2022 року, а тому активного випаровування води зі ставка-охолоджувача не відбувається.

Фото: Костянтин Ліберов

Вода Запорізька АЕС

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *