Румунія хоче подвоїти потужності для транзиту зерна з України

Румунія хоче подвоїти потужності для транзиту зерна з України 14.08.2023 14:04 Укрінформ Румунія в найближчий період подвоїть свої транзитні потужності для зерна з України – з 2 млн тонн на місяць до 4 млн тонн.

Про це оголосив міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін Гріндяну, передає Укрінформ із посиланням на Romania-Insider.

Зазначається, що для цього передбачені морські, а також залізничні шляхи. За словами Гріндяну, Сулинський канал є єдиною альтернативою для морського транспорту.

Він пообіцяв «оптимізувати» – в рамках фінансованого ЄС проєкту вартістю 18 млн євро – використання Сулинського каналу, де розташовані дунайські порти України.

У середньостроковій перспективі міністр Гріндяну говорить про інвестиції в 1 мільярд євро в залізничне сполучення порту Констанца та більше інвестицій у проєкти дорожньої та залізничної інфраструктури, які є критично важливими для післявоєнної відбудови України.

Як повідомляв Укрінформ, 10 серпня 2023 року Україна оголосила нові тимчасові маршрути для торговельних суден, що йдуть до/з чорноморських портів України, але протягом всіх маршрутів зберігається збройна загроза та мінна небезпека з боку Російської Федерації.

Румунія Україна Зерно Транзит

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *