Що нас не вб’є, те зробить сильнішими: Уроки зернової кризи для України і ЄС 13.06.2023 16:20 Укрінформ Країни-члени ЄС змушені будуть переосмислювати сприйняття України, як потужного партнера
Протести польських, румунських та інших східноєвропейських фермерів проти безмитного імпорту українського зерна; одностороннє обмеження імпорту сільськогосподарських товарів Польщею, Словаччиною, Болгарією, Угорщиною і Румунією; і зрештою, запровадження Єврокомісією обмежувальних заходів, покликаних замістити рішення окремих країн-членів щодо заборони імпорту, та продовження обмежень до 15 вересня – події, які мають відгомін не тільки в Україні, а й у ЄС.
Для України короткостроковим завданням є розрядити ситуацію та зберегти логістичні маршрути для експорту через східноєвропейські країни, а на перспективу – комунікувати з європейською стороною щодо місця України в агрополітиці та логістиці ЄС.
Нещодавно Український центр європейської політики опублікував нове дослідження “Інтеграція України до внутрішнього ринку ЄС в умовах війни”, в якому, серед іншого, йдеться і про кроки, які Україна може зробити у сфері сільського господарства, аби пришвидшити інтеграцію до внутрішнього ринку ЄС. У світлі зернової кризи та на фоні фактичного призупинення експорту через Чорноморську Зернову Ініціативу, ці рекомендації стали особливо актуальними. В самому ж ЄС ця криза на певний час загострила проблему створення торговельних бар’єрів окремими країнами-членами, що порушує засадничі принципи внутрішнього ринку – вільний рух товарів. Досвід країн Західних Балкан показує, що будь-які невирішені проблеми між країною-кандидатом і окремими країнами-членами ЄС можуть негативно вплинути на процес переговорів. Тому для України важливо ретельно проаналізувати цю ситуацію і засвоїти корисні уроки для майбутніх переговорів.
Источник: www.ukrinform.ua