Суд в Любліні відхилив рішення війта Дорогуська про скасування блокади кордону з Україною 15.12.2023 19:58 Укрінформ Окружний суд в Любліні скасував рішення війта Дорогуська про заборону блокади польськими перевізниками дороги поблизу польсько-українського кордону.
Відтак, протестувальники плануються повернутися на кордон, передає Укрінформ з посиланням на Rmf24.
“Суд відхилив рішення війта гміни Дорогуськ. Ми повертаємося на кордон!”,- написав з цього приводу у Фейсбуці один з організаторів блокади кордону Рафал Меклер.
Як зазначає радіо, протестувальники відновлять блокаду кордону в понеділок.
Як інформувало агентство, війт прикордонного Дорогуська Войцєх Сава 11 грудня заборонив протестувальниками блокувати дорогу, а їх нове подання 14 грудня про відновлення блокади руху вантажівок поблизу пункту пропуску “Дорогуськ-Ягодин” відхилив.
Новий міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак в середу зустрівся з польськими протестувальниками в Любліні. Після цієї зустрічі міністр зазначив, що він діятиме за принципом поваги до угоди між ЄС та Україною, бажання допомогти Україні, але і з бажанням врахувати інтереси польських підприємців. За його словами, найближчим часом він планує зустрітися з колегами з України, а також інших країн, які межують з Україною, зокрема Словаччини й Угорщини.
Після зустрічі з міністром протестувальники заявили, що хоч розмова була конструктивною, вони не мають наміру переривати протест поки не буде знайдено прийнятного для них рішення.
Як повідомляв Укрінформ, 6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: "Корчова – Краківець", "Гребенне – Рава-Руська", "Дорогуськ – Ягодин". Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року.
23 листопада польські аграрії долучилися до протесту і розпочали блокування руху вантажного транспорту на пункті пропуску «Медика – Шегині» поблизу Перемишля.
Польща Суд Кордон
Источник: www.ukrinform.ua