Товарообіг між Україною та Південною Кореєю в агросекторі становить $200 мільйонів на рік

Товарообіг між Україною та Південною Кореєю в агросекторі становить $200 мільйонів на рік Фото 06.12.2024 14:17 Укрінформ Україна постачає до Республіки Корея кукурудзу, пшеницю, соняшникову олію; товарообіг між двома країнами в агросекторі становить лише 200 млн дол. на рік.

Про це під час зустрічі з делегацією сказав міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль, передає Укрінформ з посиланням на Мінагрополітики.

“Нині товарообіг між Україною та Республікою Корея в агросекторі складає лише 200 млн дол. на рік. Україна постачає кукурудзу, пшеницю, соняшникову олію. Тому є перспективи для розширення співпраці в галузі глибинної агропереробки”, – зазначив Коваль.

Український міністр наголосив, що тонна української агропродукції на експорт коштує 309 дол., в Італії — 2970 дол., а в Польщі – 1560 дол. Тож для більшої конкурентоспроможності на світовому ринку та здорожчання експорту важливо перейти на глибинну переробку. Він висловив готовність до розширення співпраці в агросекторі з Республікою Корея, яка має гарний досвід в сфері переробки.

Під час зустрічі сторони також окреслили інші можливості співпраці.

Зокрема, в Україні швидко розвиваються виробництво їжі швидкого приготування, а Кореї вже є досвід, а також сучасні технології. Об'єднавши зусилля, можна виробляти та експортувати таку продукцію в треті країни.

Також один із напрямків – виробництво сільгосптехніки, як-от тракторів невеликої потужності.

Коваль запросив корейську сторону приєднатися до гуманітарної ініціативи Президента Володимира Зеленського «Grain from Ukraine» щодо допомоги країнам, які стикаються з гострою нестачею продовольства.

Зі свого боку, представники Республіки Корея висловили готовність підтримувати Україну та розширювати співпрацю в сільськогосподарському секторі.

Як повідомлялось, Південна Корея планує надати гуманітарну допомогу на суму 6 млн доларів США у межах ініціативи «Зерно з України» (Grain from Ukraine).

Фото: Мінагрополітики

Корея Мінагро Віталій Коваль

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *