Укладання рулонного газону, переваги та особливості

Укладання рулонного газону, переваги та особливості
Укладання рулонного газону, переваги та особливості

Красивий та доглянутий газон — це окраса будь-якого подвір’я. Сьогодні власники земельних ділянок мають вибір: купити рулонний газон або посіяти насіння й чекати поки трава виросте самостійно. Обидва варіанти мають як переваги, так і недоліки, однак беззаперечний плюс рулонного газону — можливість створити його за один день. Пропонуємо більше дізнатися про переваги трави в рулонах, її недоліки й особливості укладання.

Що потрібно знати про рулонний газон?

Рулонний газон — це вирощена у спеціальних розплідниках трава, яку потім акуратно зрізають смужками різної довжини, транспортують й укладають на ділянці. Візуально такий рулон виглядає, як килимова доріжка й зазвичай має ширину 0,4 м, а довжину 2 м. Товщина дернини при цьому приблизно 3 см, а вага всього рулону приблизно 20 кілограмів. Параметри “доріжок” можуть бути різними, однак вищезгадані габарити є найзручнішими для укладки.

Кілька фактів про рулонний газон:

  1. Його вирощують як на відкритому просторі (на полі), так і в закритих теплицях.
  2. Від моменту посіву до моменту продажу готового рулону проходить приблизно 2 роки.
  3. Для вирощування такого газону використовують різні види трав, тож його можна підбирати під ділянки з різними особливостями.

Газон в рулонах якісно оброблений від бур’янів. Стрижкою, підживленням, вичісуванням трави також займають у розплідниках протягом всього часу поки вона росте.

Які переваги та недоліки має рулонний газон?

Серед ключових переваг:

  • Швидкий ефект: максимум один день і ваше подвір’я буде у пишній, зеленій траві;
  • стійкість до хвороб: доросла трава набагато стійкіша до різних негативних чинників, а ніж та, яку щойно посіяли;
  • можливість використання на складних ділянках: укладати рулони можна на схилах, на важкому ґрунті, чи в інших локаціях, де насінню буде складно прорости.

Серед інших плюсів — стійкість до витоптування, та можливість укладки в період з березня по листопад. Для порівняння, посівний газон можна висівати лише з травня по вересень.

Має рулонний газон й певні недоліки. Серед них в першу чергу – висока вартість (приблизно на 25% більша порівняно з посівним), та шви, однак вони будуть помітними лише деякий час.

Також заздалегідь потрібно знати, як підготувати ґрунт для рулонного газону і вчасно його укласти. Якщо ділянка велика тоді обов’язково потрібно залучати кваліфікованих фахівців. Подібні послуги надають компанії, які займаються ландшафтним дизайном, як, наприклад, «Райсад». Фахівці виконають укладку швидко та якісно, адже якщо не укласти газон вчасно, то він спріє в рулонах чи засохне.

Серед інших нюансів, які дехто назве недоліками — рулонний газон потребує рясного поливу (обов’язково в перший місяць) та стрижки вже через тиждень після укладання.

Як правильно укладати рулонний газон?

Як розраховують вартість рулонного газону https://raysad.com.ua/service/rulonnyy-hazon підкажуть спеціалісти. А ще, допоможуть визначити необхідну саме вам кількість, щоб ви не переплачували за зайве.  

Загалом, процес укладання включає такі етапи:

  1. Встановлення автоматичного поливу. Це вигідна інвестиція, адже контролювати самостійно полив трави дуже складно і затратно по часу. Без регулярного поливу газон буде погано рости та вкорінюватись.
  2. Монтування сітки від кротів (не обов’язково, але дуже рекомендовано).
  3. Підготовка ґрунту (аналізується та за потреби поліпшується його структура).
  4. Вирівнювання ділянки та обробка її спеціальним садовим катком (його вага приблизно 80 кг).
  5. Укладання рулонної трави.
  6. Прикачування її катком. 

Коли все готово газон щедро поливають водою, а вже через тиждень по ньому можна буде ходити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *