В Енергоспівтоваристві вбачають «вікно можливостей» для розвитку відновлювальної енергетики в Україні 04.11.2024 21:27 Укрінформ Наразі терміни реалізації проєктів відновлювальної енергетики в Україні співставні з термінами реалізації проєктів на викопних видах палива і це створює вікно можливостей для збільшення ролі відновлювальних джерел енергії.
Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив директор секретаріату Енергетичного співтовариства Артур Лорковський.
"Ми налаштовані оптимістично. Наша оцінка та рекомендації були надані уряду на виконання юридичної вимоги до секретаріату щодо розгляду проєкту Національного плану з енергетики та клімату. Наші зауваження були повністю інтегровані в остаточний варіант плану, що є позитивним результатом", – прокоментував Лорковський ухвалений урядом України Національний план з енергетики та клімату на період до 2030 року.
На його переконання, зараз в Україні є вікно можливостей для більшого розвитку відновлювальної енергетики.
"Що стосується існуючих вугільних та газових проєктів, ми вважаємо, що "плоди, які висять низько", вже зібрані. Додавання нових вугільних або газових генеруючих потужностей займатиме більше часу, аніж раніше. Відповідно, терміни реалізації проєктів відновлювальної енергетики в Україні тепер співставні з термінами реалізації проєктів на викопних видах палива. Це створює вікно можливостей для того, щоб відновлювані джерела енергії відігравали більшу роль", – заявив директор секретаріату Енергетичного співтовариства.
На цьому тлі він привітав рішення "Укренерго" провести аукціон на допоміжні послуги на ринку електроенергії, "що додає системі гнучкості, готуючи її до прийняття більшої частки відновлюваної енергії".
"Для інтеграції відновлюваної енергетики мають бути доступні гнучкі джерела. Наприклад, газові турбіни, які ми зараз постачаємо, можуть згодом допомогти збалансувати переривчастість у виробництві електроенергії з відновлюваних джерел, пропонуючи також додаткову підтримку для відновлювальної енергетики в післявоєнному енергетичному середовищі", – зазначив Лорковський.
Як повідомляв Укрінформ, через Фонд енергетичної підтримки України наразі закуповуються фотоелектричні панелі та акумуляторні системи для 14 лікарень з тим, щоб вони могли працювати в ізольованому режимі. Загалом Міністерство охорони здоров'я визначило 25 лікарень для оснащення сонячними панелями і працює над розширенням списку.
Економіка Енергетика Україна
Источник: www.ukrinform.ua