В Україні оголосили підозру заступнику гендиректора Росатома за розграбування ЧАЕС

В Україні оголосили підозру заступнику гендиректора Росатома за розграбування ЧАЕС Відео 26.04.2024 12:47 Укрінформ Слідчі Нацполіції України оголосили про підозру заступнику генерального директора Росатома Миколі Мулюкіну, який під час окупації Чорнобиля керував розграбуванням місцевої АЕС.

Про це у Телеграмі повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, передає Укрінформ.

«Слідчі Національної поліції України оголосили підозру заступнику гендиректора Росатома — російському генерал-майору поліції Мулюкіну Миколі Миколайовичу, 1958 р.н. Він під час окупації Чорнобиля керував пограбуванням атомної електростанції. Це перша підозра посадовій особі РФ такого рангу», – заявив Клименко.

За його словами, Мулюкін особисто перебував на ЧАЕС.

«Його «фахівці» не знали, що робити зі станцією під час виведення з експлуатації. Тому просто розграбували майно. Військові РФ виконували накази «росатомівців» на ЧАЕС, утримуючи в заручниках працівників станції та нацгвардійців, які її захищали», – зазначив міністр.

За його словами, за результатами роботи слідчих та співробітників кримінального аналізу НПУ ідентифіковано понад 100 росіян, які брали участь у захопленні та пограбуванні ЧАЕС.

«Підтверджено, що керував окупантами на обʼєкті саме Мулюкін», – наголосив міністр.

У Нацполіції уточнили, що Мулюкіну оголосили про підозру за порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), санкція якої передбачає до дванадцяти років позбавлення волі.

За даними слідства, працівники Росатома вивезли з Чорнобильської АЕС унікальну радіологічну лабораторію, джерела іонізувального випромінювання, майже 700 компʼютерів, 344 службові автомобілі і навіть радіаційні дозиметри. Загальна сума завданих станції збитків становить майже мільйярд гривень.

Серед ідентифікованих воєнних злочинців – працівники Росатома, російські журналісти та військовослужбовці, зокрема чотири генерали та три полковники збройних сил РФ.

Відео: Телеграм-канал Офісу Генерального прокурора

Як повідомлялося, 24 лютого 2022 року російська війська захопили Чорнобильську АЕС, а персонал станції взяли в заручники. Просто на території Чорнобильської станції окупанти розмістили техніку, а приміщення АЕС використовували як базу відпочинку.

31 березня 2022 росіяни пішли з ЧАЕС, перед цим розграбувавши станцію.

2 квітня, після відступу росіян на територію Білорусі, ЗСУ без жодного пострілу повернули Чорнобильську АЕС.

Перше фото ілюстративне

ЧАЕС Підозра Війна Чорнобильська зона Росатом Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *