ВМС Румунії, Болгарії та Туреччини могли б брати участь у конвоях «зерновим коридором» – експерт

ВМС Румунії, Болгарії та Туреччини могли б брати участь у конвоях «зерновим коридором» – експерт 12.10.2023 01:54 Укрінформ Військово-морські сили Румунії, Болгарії та Туреччини могли б брати участь у конвоюванні суден майбутніх караванів у "зерновому коридорі".

Як передає Укрінформ, про це в ефірі Українського Радіо сказав виконавчий директор Інституту світової політики Євген Магда, коментуючи підсумки візиту Володимира Зеленського до Бухареста.

"Ми зараз розглядаємо Румунію як країну, через яку можемо вивозити зерно … Очевидно, що і Військово-морські сили Румунії разом із ВМС Болгарії та Туреччини, чорноморських країн НАТО, могли б брати участь у конвоюванні суден майбутніх зернових караванів, які будуть проходити нашим "зерновим коридором". Ми вже бачимо, що він може працювати, і розуміємо, що це можливість для нарощування надходжень до нашого бюджету. Адже якщо запрацює "зерновий коридор" ― будемо називати його морським, а не зерновим ― це може бути не лише зерно, а й метал, руда, тобто всі статті нашого експорту", – зазначив він.

За словами політолога, для Румунії елемент стабільності в Україні є дуже важливим.

"Ми бачимо, що зернова інфраструктура України потрібна, наші дунайські порти вагомі та мають неабияке значення для вивезення зерна сьогодні. Війна рано чи пізно закінчиться, а потреба у транспортних шляхах не зникне. Я думаю, ми зацікавлені, зокрема, і в отриманні румунської нафти або нафтопродуктів, адже там є достатньо помітні нафтові поклади, їх можна використовувати", – додав Магда.

Як повідомляв Укрінформ, Володимир Зеленський 10 жовтня здійснив офіційний візит у Румунію, де провів зустрічі з лідером країни Клаусом Йоханнісом, прем’єр-міністром Марчелом Чолаку, головами палат парламенту, депутатами.

Фото: TRT Haber

Болгарія Експорт Румунія Чорне море Туреччина зерновий коридор

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *