У 2025 році програму підготовки ветеранів з розмінування розширять за підтримки ЄС та Японії Ексклюзив 14.12.2024 15:56 Укрінформ Пілотний проєкт з підготовки операторів техніки розмінування для ветеранів привернув увагу міжнародних партнерів; у наступному році програма може бути розширена за підтримки Європейського Союзу та Японії.
Про це Укрінформу повідомив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний під час практичного відкритого заняття у межах курсу з механізованого розмінування для ветеранів із інвалідністю.
Пілотний проєкт з підготовки операторів техніки розмінування для ветеранів / Фото: Павло Багмут, Укрінформ
"Це другий пілотний курс, який показав свою успішність. Якщо на перший курс ми набрали 12 людей, то на другий вже був конкурс – десять осіб на місце. Зараз проєктом зацікавилися Європейський Союз та Японія, що відкриває перспективи для його масштабування", – зазначив Безкараваний.
За його словами, під час навчання ветерани опановують роботу з технікою, представленою на ринку України – машинами GCS, Bozena, DOK-ING, а також основними металодетекторами та програмним забезпеченням.
"Ми розраховуємо, що після завершення курсу ветерани зможуть працевлаштуватися в організаціях з гуманітарного розмінування. Кожна організація додатково навчає своїх працівників для роботи на забруднених територіях – це природний процес", – зазначив спеціаліст із польових технологій у розмінуванні ПРООН Едвард Краузер.
Безкаравайний також зазначив, що для роботи на машині розмінування, вартість якої сягає мільйона доларів, необхідно пройти поглиблений курс навчання.
Окрім роботи в полі, ветерани також можуть обрати напрям аналітики даних та роботи з супутниковими знімками. Саме такий напрям обрав для себе учасник програми Микола Дегтярьов (позивний "Боб").
"Після звільнення із ЗСУ я вирішив звернутися до напрямку гуманітарного розмінування, де зможу знову бути корисним. Через проблеми зі здоров'ям мені буде важко працювати в полі, але напрям нетехнічного обстеження і аналіз знімків дозволяє працювати безпосередньо в офісі. Тобто навіть такі ветерани, як я, які не можуть довго стояти, сидіти або ходити, можуть повернутися до корисного життя", – розповів він.
За освітою Микола – інженер-технолог харчової промисловості, працював кухарем. Після початку повномасштабного вторгнення повернувся з-за кордону в Україну та пішов служити в піхоту. У 2023 році через травму хребта, яка потребувала встановлення імпланту, був звільнений зі служби.
Як повідомляв Укрінформ, ветерани з інвалідністю під час другого курсу занять із протимінної діяльності, організованого Міністерством економіки України спільно із Програмою розвитку ООН (ПРООН) за фінансування Швеції, на польових заняттях більше уваги приділяють машинам з розмінування.
Японія Євросоюз Розмінування Ветерани війни
Источник: www.ukrinform.ua