У Держатомрегулюванні розкритикували позицію МАГАТЕ щодо ЗАЕС

У Держатомрегулюванні розкритикували позицію МАГАТЕ щодо ЗАЕС 13.08.2023 16:11 Укрінформ Україна хотіла б більш критичної позиції МАГАТЕ щодо дій російських загарбників на Запорізькій атомній електростанції.

Про це сказав в.о. голови Держатомрегулювання – головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки Олег Коріков в ефірі телемарафону "Єдині новини", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це все фактично відбувається на очах МАГАТЕ, яке постійно перебуває на станції. Ми б хотіли, щоб була оцінка МАГАТЕ цих протиправних дій, які шкодять безпеці, і які відбуваються всупереч міжнародно визнаним вимогам безпеки. Бажали б більш критичної позиції МАГАТЕ щонайменше", – сказав Коріков.

Він зазначив, що нещодавно через дії загарбників на станції була порушена система безпеки на енергоблоці №4.

"Порушена цілісність одного з бар'єрів на шляху розповсюдження радіації в навколишнє середовище. Тобто перший контур – вода, яка омиває ядерне паливо. Вона з'явилася в другому контурі, який має йти на виробництво електрики в турбогенераторі", – сказав Коріков.

Як повідомлялося, російські окупанти після переведення в режим гарячого зупину четвертого енергоблока Запорізької АЕС охолодили п’ятий енергоблок станції.

МАГАТЕ Запорізька АЕС Війна з Росією Єдині новини

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *