ЄС і країни Меркосур досягли домовленості про партнерство 06.12.2024 18:55 Укрінформ ЄС і країни групи Меркосур (економічного союзу держав у Південній Америці) досягли домовленості про посилення двостороннього співробітництва.
Про це повідомляється на сайті Європейської комісії, повідомляє Укрінформ.
Переговори з укладення угоди завершили президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва, президент Аргентини Хав'єр Мілей, президент Парагваю Сантьяго Пенья та президент Уругваю Луїс Альберто Лакальє Поу.
«Це угода на взаємну користь, вона принесе суттєві переваги для споживачів та для бізнесу з обох сторін. Ми зосереджені на справедливих та взаємних перевагах. Ми вислухали занепокоєння наших фермерів та врахували їх. Ця угода включає жорсткі запобіжники для захисту ваших господарств», – зауважила у цьому зв'язку фон дер Ляєн.
За її словами, укладена між ЄС і Меркосур угода є найбільшою. Більш як 350 продуктів, що вироблені в ЄС, є захищеними географічними індексами. Вона також залишає незмінними європейські стандарти щодо якості продовольства, яких будуть зобов’язані дотримуватися виробники із країн Меркосур.
«Угода враховує інтереси всіх європейців, включаючи критично важливий для ЄС фермерський сектор. Вона допоможе збільшити аграрний та продовольчий експорт ЄС і водночас захистити чутливі сектори, зберегти стандарти ЄС із здоров’я тварин та безпеки продовольства та не допустить на ринок небезпечні товари», – наголосили у ЄК.
На переконання Єврокомісії, ключовими перевагами годи про партнерство між ЄС і Меркосур є захист та диверсифікація джерел постачання, нові можливості для бізнесу за рахунок усунення «забороняючих» тарифів для європейського експорту, що дасть змогу європейський компаніям щороку заощаджувати близько €4 мільярдів.
Ще однією перевагою угоди є суттєвий внесок у боротьбу з кліматичними змінами та взаємні зобов’язання із протидії зменшенню лісових площ.
Нового поштовху угода надає розвитку «зеленої» промисловості та сектору відновлюваної енергетики, вона також сприяє активності малих та середніх підприємств за рахунок усунення торговельних перешкод. Крім того, ЄС виділить €1,8 мільярда для підтримки справедливої «зеленої» та цифрової трансформації у країнах Меркосур.
У ЄК зауважили, що у контролі за імплементацією досягнутих домовленостей мають брати активну участь громадянські організації, зокрема, у таких сферах, як захист прав людини та охорона довкілля.
Видання POLITICO зазначає, що укладення угоди між ЄС і країнами Меркосур, на яке пішли 25 років, може утворити зону вільної торгівлі з охопленням понад 700 мільйонів людей. Та якщо Німеччина вбачає в угоді нові експортні можливості, то Франція вважає таке партнерство загрозою для своїх фермерів. Щоб зупинити ратифікацію угоди, Франції потрібно розширити коаліцію «анти-Меркосур», до якої, за інформацією авторів, уже можна віднести Польщу, Австрію та Ірландію. Якщо до такої коаліції долучиться Італія, це може «вбити» угоду, що означатиме серйозний політичний удар для президента Єврокомісії, йдеться у статті.
Меркосур (англ. Mercosur) – це економічний союз держав у Південній Америці, до якого входять Аргентина, Бразилія, Парагвай, Уругвай й Болівія, а також асоційовані члени – Чилі, Болівія, Перу, Колумбія та Еквадор.
Фото: globalamericans.org
Бізнес Економіка Євросоюз Продукти МЕРКОСУР Фон дер Ляєн
Источник: www.ukrinform.ua