Угорські перевізники готові блокувати пункт пропуску «Захонь – Чоп»

Угорські перевізники готові блокувати пункт пропуску «Захонь – Чоп» 09.12.2023 23:18 Укрінформ Угорські перевізники мають намір заблокувати пункт пропуску “Захонь – Чоп” на кордоні з Україною, вимагаючи скасувати преференції для нашої країни у сфері вантажних перевезень.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у заяві Угорської спілки перевізників (MKFE).

"Поліція регіону Саболч-Сатмар-Береґ дозволила провести демонстрацію, оголошену угорськими перевізниками, метою якої є привернення уваги Єврокомісії та уряду до вагомих викривлень ринку, спричинених угодою між ЄС, Україною та Молдовою стосовно часткової лібералізації автомобільних вантажних перевезень. Ця угода поставила багато угорських підприємців у скрутний стан», – стверджують у спілці.

Зазначається, що акція почнеться 11 грудня на перехресті у селі Дьорьочке “таким само чином, як протягом останніх тижнів робили польські та словацькі водії вантажівок”.

“Перевізники вимагають негайного перегляду угоди й відновлення ліцензійних квот, а також ефективного й інтенсивного офіційного контролю за українськими перевізниками”, – наголошується у заяві.

Як повідомлялося, 6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: "Корчова – Краківець", "Гребенне – Рава-Руська", "Дорогуськ – Ягодин". Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року.

Станом на 8 грудня на польсько-українському кордоні перебувало близько 3300 вантажівок, тривало блокування руху на чотирьох пунктах пропуску.

Водночас Укрзалізниця організувала перевезення вантажівок до Польщі контрейлерним поїздом.

Чоп Угорщина Перевезення Блокада кордону

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *