Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу 21.04.2024 08:55 Укрінформ За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн тонн цементу, що свідчить про якість продукту і відповідну спроможність до конкурування на міжнародному ринку.

Про це повідомив голова асоціації "Укрцемент" Павло Качур на конференції про потреби відбудови, передає Укрінформ.

“Тут варто говорити про важливість популяризації українського продукту, адже тривалий час в нашому інфопросторі поширювалася думка, що вітчизняний цемент є в рази гіршим за якістю та поступається в ціні перед імпортним, хоча це неправда і ми намагаємося довести це”, – запевнив Качур.

За словами експерта, в часи активної відбудови споживання бетону українцями зросте до 12,5 млн т, до чого вітчизняне виробництво варто підготувати. Адже через російські обстріли багато заводів були пошкоджені частково чи повністю.

“Зокрема, мова йде про будівництво клінкерних печей, яке має збільшити спроможність виготовлення цементу на понад 2,4 млн т. А саме будівництво таких споруджень триватиме не більше 1,5 року”, – запевнив голова асоціації.

Серед важливих заходів – модернізація великих виробництв, зокрема у дієздатний стан планують повернути заводи в Балаклеї та Краматорську.

“Модернізація таких виробництв і їх вихід на ринок значно дешевші, ніж будівництва нових. Такі проєкти в часі займатимуть до 3 років, вони є більш складними, проте призведуть до хороших результатів”, – підкреслив Качур.

Третім етапом виділяють будівництво нових цементних заводів. За словами експерта, Україна має родовища сировини для виписку цементу. Тож, за умови, якщо країна матиме динаміку зі споживання цементу, асоціація одразу буде готова розпочати переговори з міжнародними інвесторами щодо будівництва нових заводів з нуля.

Як повідомлялося, український ринок цементу, що показав спад у 2023 році, може відновитися до довоєнних показників до 2026 року, при цьому ємність ринку зросте до 53 млрд грн.

Фото: shutterstock

Будівництво Ринок Виробництво

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *