Українські та польські молочники просять уряди створити умови, аби унеможливити блокування кордону

Українські та польські молочники просять уряди створити умови, аби унеможливити блокування кордону 22.11.2023 13:35 Укрінформ Об’єднання «Спілка молочних підприємств України» (СПМУ) та Польська молочна палата закликають уряди України та Польщі створити умови, які б унеможливили блокування українсько-польського кордону.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба СПМУ.

"У той час, коли Україна формує форпост на східних кордонах Євросоюзу – для розширення принципів демократії та вільного ринку, в тому числі й за активної підтримки Польщі, уряди обох країн мають взяти на себе ініціативу та відповідальність за створення умов, які б унеможливили виникнення подібних деструктивних ситуацій. Якщо такі ситуації все ж виникають, то уряди мають оперативно вживати необхідних заходів для їх врегулювання", – йдеться у тексті звернення.

Зазначається, що блокування транспортних перевезень на кордоні, які останнім часом практикуються деякими польськими організаціями, ставлять під удар повноцінні торговельні відносини між Україною та Польщею.

У СМПУ та у Польській молочній палаті наголошують, що такі крайні заходи є неприпустимими; стаючи системними, вони починають становити загрозу розвитку як українських, так і польських компаній.

У заяві також ідеться про те, що збереження повноцінних торговельних відносин між Україною та Польщею однаково важливе для підприємців обох країн.

Зокрема, за даними Державної митної служби України, у січні – жовтні 2023 року Польща експортувала в Україну товарів майже на 5,5 млрд євро, у тому числі молочної продукції – на 160 млн євро. При цьому Україна експортувала до Польщі молочної продукції на 77 млн євро.

Як повідомляв Укрінформ, польські перевізники розпочали безстроковий протест 6 листопада. Серед основних вимог до уряду України – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня. Страйк призвів до повної зупинки руху на трьох прикордонних пунктах пропуску між Польщею та Україною: "Дорогуськ – Ягодин", "Корчова – Краківець", "Гребенне – Рава-Руськ".

На кордоні утворилися величезні черги з українських вантажівок, подекуди вони сягають по 40 км в обидва боки. Польські паркінги для багатьох водіїв стали місцем тимчасового проживання.

Польща Україна Кордон Блокування Молоко

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *