Укренерго у листопаді запустить спільні аукціони на перетин із Румунією

Укренерго у листопаді запустить спільні аукціони на перетин із Румунією 22.10.2023 09:55 Укрінформ НЕК "Укренерго" та румунський оператор системи передачі Transelectrica проведуть перший спільний аукціон з продажу доступу до міждержавного перетину 2 листопада.

Як передає Укрінформ, про це повідомив голова правління Укренерго Володимир Кудрицький у Фейсбуці.

"Україна переходить на єдині європейські правила доступу до міждержавних ліній для експортерів та імпортерів електроенергії. Угоду про це ми підписали з румунським оператором Transelectrica. Перший аукціон з продажу доступу до міждержавного перетину між Україною та Румунією у новому форматі відбудеться 2 листопада", – написав Кудрицький.

Аукціон відбудеться на день поставки 3 листопада.

Крім того, «Укренерго» вже підписало із операторами системи передачі Угорщини, Словаччини та Польщі угоди про приєднання до загальноєвропейської аукціонної платформи JAO. Після отримання погодження від регуляторів країн-сусідів Україна зможе розпочати спільні аукціони за всіма європейськими напрямками.

Як повідомлялося, 25 серпня НКРЕКП погодила правила розподілу міждержавних перетинів з Румунією на спільних аукціонах. Функцію платформи, на якій відбуватиметься розподіл із цією країною, виконує аукціонний офіс НЕК "Укренерго".

Електроенергія Румунія Укренерго

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *