Укрзалізниці бракує до 30% кваліфікованих кадрів – голова правління

Укрзалізниці бракує до 30% кваліфікованих кадрів – голова правління 13.10.2023 06:31 Укрінформ Голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко вважає однією із серйозних проблем компанії  брак кваліфікованих кадрів.

Про це він сказав на Київському міжнародному економічному форумі, передає кореспондент Укрінформу.

«Якщо порівнювати з нормативною кількістю людей критичних професій, у нас бракує 30% персоналу, по деяких напрямках – навіть 50%. І це створює дивну ситуацію. З одного боку, нам потрібно скорочувати персонал для зменшення фінансового тиску, бо 50% наших загальних витрат – це витрати на персонал, а це дуже багато. А з іншого – нам потрібно щонайменше 85 тис. людей гостродефіцитних професій утримати за будь-яку ціну», – зазначив Лященко.

За його словами, наразі на залізниці реально працюють близько 190 тис. людей у самій УЗ і ще до 5,5 тис. – в афілійованих компаніях. Штатна чисельність персоналу – 220 тис.

Ще однією проблемою керівник Укрзалізниці назвав низький рівень зарплат в компанії.

«Незважаючи на наявний фінансовий тиск, у нас не дуже ринкова заробітна плата. Тільки по Укрзалізниці вона зараз десь 14,5 тис. грн, коли середня по Україні – 18 тис. грн. Найбільш недоплачуваними залишаються ті самі гостродефіцитні фахівці: слюсарі, енергетики, електрики», – пояснив голова правління компанії.

Як повідомлялося, АТ «Укрзалізниця» має намір закупити 144 нових пасажирських вагонів, на це планує витратити близько 7 млрд грн.

Фото: Укрзалізниця

Зарплата Укрзалізниця Робота Євген Лященко

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *