Уряд затвердив Національну стратегію доходів до 2030 року Інфографіка 27.12.2023 18:15 Укрінформ Кабінет міністрів затвердив Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки.
Про це Прем‘єр-міністр Денис Шмигаль сказав під час засідання уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Сьогодні виконуємо один із структурних маяків програми співпраці з МВФ – затверджуємо Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки. Її мета – посилити фіскальну спроможність держави, адаптувати податкове і митне законодавство до стандартів ЄС, створити стимули для післявоєнного відновлення та економічного зростання", – зазначив Шмигаль.
Він підкреслив, що у сфері податкового адміністрування це рішення сприятиме доброчесності податківців, підвищенню довіри громадян до Державної податкової служби, зростанню ефективності управління ризиками, автоматизації процесів.
Водночас, за словами Прем’єр-міністра, у митній сфері це рішення сприятиме послідовній боротьбі з корупцією, чіткій взаємодіє з бізнесом на основі зрозумілих алгоритмів, новим цифровим рішенням для митної служби.
"Маємо проробити величезний обсяг роботи, гармонізувати наше законодавство з європейським та підвищити якість наших інституцій", – резюмував керівник українського уряду.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Телеграмі окреслив основні положення документу – в інфографіці.
Як повідомлялося, в березні 2023 року Кабінет міністрів доручив Міністерству фінансів розпочати підготовку Національної стратегії доходів (НСД) на 2024 – 2030 роки. В урядовій ухвалі визначено етапи і терміни підготовки НСД, а також основні засади й завдання податкової політики в умовах воєнного часу та післявоєнного відновлення.
Підготовка такої стратегії була однією із трьох попередніх умов для затвердження радою директорів МВФ програми розширеного фінансування EFF для України на 15,6 млрд дол. У Фонді не раз наголошували, що українська влада має зосередитися на посиленні спроможностей збирати власні доходи – як податкові, так і митні.
Економіка Шмигаль Гетманцев
Источник: www.ukrinform.ua