Збереження транзиту газу через Україну: які рішення шукає Європа

Збереження транзиту газу через Україну: які рішення шукає Європа 17.10.2024 18:00 Укрінформ Для деяких країн ЄС збереження транзиту газу через Україну є питанням утримання цін на енергоресурси

Уже цьогоріч спливає дія контракту на транзит російського газу через Україну, що був підписаний між НАК “Нафтогаз України” та ПАТ “Газпром”. Позиція нашої держави у цьому питанні непохитна: нового договору із державою-агресором не буде. На цьому неодноразово наголошував Президент Володимир Зеленський. А єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон зазначала, що Європа зможе жити без російського газу.

Однак, не всі країни ЄС готові відмовитися від транзиту газу через Україну. Тому, враховуючи реалії, йдеться не про продовження контракту з Росією, а про зміну транзитних потоків. Як це виглядатиме та до чого схиляються в Європі – читайте в огляді Укрінформу.

Чи є на сході ресурси, щоб замістити російський газ

Основними споживачами російського газу, який зараз транспортується територією України, є Словаччина та Австрія. І вони прагнуть й надалі користуватися цим маршрутом після 31 грудня 2024 року, пише видання Bloomberg. Одним із варіантів, як зберегти постачання газу, є заміна його постачальників – Росії на Азербайджан.

Однак залишається незрозумілим, як цей варіант буде працювати, адже такий сценарій ускладнюється політичними факторами та логістичними труднощами. “Азербайджанська державна компанія SOCAR може взяти на себе роль ПАТ “Газпром” і продавати газ до Європи, або ж компанія може сприяти транзиту через Україну”, – пише Bloomberg.

За оцінками експертів, які наводить видання, для ефективного використання української газотранспортної системи обсяг палива від Азербайджану має становити близько 10-11 млрд кубометрів на рік. Це на 5 млрд кубометрів менше, ніж транспортується через українську ГТС нині. І, здається, цілком посильна задача для нового постачальника, адже Азербайджан постійно збільшує видобуток “блакитного палива”. 

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *