Спікер парламенту скептично ставиться до нової ідеї бронювання

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук допускає можливість зміни системи бронювання громадян від мобілізації таким чином, щоб це бронювання залежало від рівня доходів особи.

8899_1556035560_atoo.jpg (52.19 Kb)

Хоч сам спікер ставиться до такої ідеї скептично. Про це Стефанчук сказав в інтерв’ю “Суспільне”.

“Свого часу, якщо не помиляюсь, в 12 чи 13-му сторіччі в Англії, існував такий “податок на боягузтво”. Коли платили гроші для того, щоб не йти в лицарі. І цей податок потім існував у дуже багатьох країнах. Я не знаю історично країну, де це спрацювало”, – сказав спікер.

Але, за словами Стефанчука, економічний аспект цього питання – “не остання річ”.

“На одного воїна, який захищає Україну, повинно бути вісім осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Економіка – це теж не остання річ. Треба віднаходити ті заходи і засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки”, – сказав Стефанчук.

Напередодні народний депутат з фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко повідомив, що Кабінет міністрів планує пов’язати можливість отримання бронювання від мобілізації із рівнем заробітної плати.

За його даними, бронювання зокрема зможуть отримати ті, хто отримує зарплату від 35 тис. грн, сплачує ПДФО щонайменше 6,3 тис. і ЄСВ обсягом щонайменше 7,7 тис.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд працює над новою системою бронювання від військової служби. За його словами, для бронювання від мобілізації будуть враховувати зокрема сплату податків і розмір зарплати.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *