Кабінет міністрів України скасував мораторій на відключення світла за борги побутовим споживачам у грудні 2023 року, тому українцям можуть відрізати електропостачання через несплату рахунків, розповіли журналістам у компанії Yasno. Підставою для відключення може бути заборгованість навіть за один місяць.
Related video
Про нюанси відключення електроенергії за несплату пише “Телеграф” із посиланням на компанію Yasno, яка входить до групи ДТЕК і постачає електроенергію та газ абонентам у Києві, Дніпропетровській, Донецькій та інших областях України.
За словами журналістів, в компанії зазначили, що відключати електроенергію споживачам можуть навіть в осінньо-зимовий період. Виключення становлять лише мешканці тимчасово окупованих територій і районів, де ведуться бойові дії. Зазначається, що процедура відключення світла за борги описана в Розділі VII Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
“Ці Правила є обов’язковими для виконання усіма учасниками роздрібного ринку. Клієнт, котрий місяць не сплачував рахунки за спожиту електроенергію і накопичив борг, може бути відключеним від електропостачання”, — заявив постачальник.
Споживачу можуть відключити світло навіть за місячний борг Фото: Телеграф
У постанові НКРЕКП у пункті 7.5 повідомляється, що однією з підстав для повного або часткового припинення постачання електроенергії може бути борг за надані послуги з її розподілу (передачі). Проте період накопичення заборгованості в документі не згадується, як і сума боргу. За словами журналістів, у такому разі орієнтуватися потрібно на умови договору з оператором системи.
Постанова НКРЕКП визначає підстави для відключення електроенергії споживачам Фото: Скриншот
Крім того, в компанії нагадали, що в грудні 2023 року Кабмін скасував мораторій відновив право постачальників електроенергії не лише відключати боржників, а й нараховувати та стягувати штрафи та пеню. Виключенням є населення тимчасово окупованих росіянами територій і тих, де наразі ведуться бойові дії, а також людей, чиє майно було зруйноване через бої. Коли власник житла в ньому по факту не проживає, він може надати компанії документи, які це підтвердять. Тоді борг за світло, який накопичився після 24 лютого 2022 року, з нього стягувати не будуть.
Нагадаємо, 2 квітня директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко розповів, скільки українців не платять за електрику та хто є головними боржниками.
Фокус із посиланням на інформацію постачальника електроенергії та газу Yasno 11 березня писав, як у травні зросте тариф на електроенергію в Україні та кого торкнуться зміни.
Источник: www.focus.ua