Настав липень. Зовсім скоро ми почнемо підкопувати ранні сорти посаджених у травні коренеплодів, які підуть на приготування борщів, вітамінних салатів і просто будуть використовуватися для вживання у свіжому вигляді, інформує Ukr.Media.
Що робити, якщо миші, щури та інші подібні гризуни погризли частину врожаю. Щось з'їли, а все інше в масовому порядку понадкушували. Зрозуміло, що у свіжому вигляді навіть в ретельно промитому стані таким овочам не має місця на обідньому столі, але чи можна їх використовувати після теплової обробки?
Відомо, що миші та інші гризуни нерідко є переносниками небезпечних для життя і здоров'я людини захворювань. Гризуни — носії дуже небезпечних для людини хвороб, наприклад, такої страшної хвороби, як мишача лихоманка, та інші. Ох, як дорого може обійтися відрізаний від мишачого огризка буряк, картопля, морква та ін.
Тому не ризикуйте і, переборіть внутрішнє почуття жалю до витрачених сил і часу, викидайте всі пошкоджені коренеплоди у відро для сміття або виносьте в компостну купу.
В минулому році був свідком, як сусід відрізав від моркви погризеної мишами шматочок, швидко помив її в бочці і з'їв. Наслідків начебто ніяких немає, але це навряд чи говорить про безпеку такого вчинку. Одна людина має сильний імунітет, друга — слабший, одні миші є переносниками небезпечних захворювань, інші — ні. Чимось це схоже на рулетку.
Якщо все ж Ви маєте намір вжити в їжу погризені овочі, обов'язково ретельно промивайте їх з милом і обробляйте термічно.
Ретельне миття стосується і всіх магазинних овочів і фруктів, які довго зберігаються на складах і місяцями доставляються на величезних суднах та у вагонах поїздів до місця призначення. Миші їх якщо і не погризли, то можливо хоча б пробіглися поблизу. А якщо ні, значить, їх поверхня була оброблена якимись препаратами, які навряд чи корисні для організму людини.
Джерело: ukr.media