На Херсонщині розробляють дорожню карту відновлення зрошувальної системи

На Херсонщині розробляють дорожню карту відновлення зрошувальної системи 06.10.2023 20:50 Укрінформ У Херсонській області розробляють дорожню карту відновлення зрошувальної системи.

Про це у Фейсбуці повідомляє Херсонська ОВА, передає Укрінформ. 

«Унаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС на Херсонщині значна частина меліоративної системи та інших гідротехнічних споруд знищена і є проблеми з відновленням генерації, але є й об’єкти, які ще підлягають реконструкції», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що про відновлення гідротехнічних споруд йшлося на зустрічі заступника міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні з фермерами Миколаївської та Херсонської областей.

«Зараз доцільно відновлювати меліоративні системи Інгулецької зрошувальної мережі, яка обслуговує понад 18 тисяч гектарів зрошувальних земель. Разом із цим можливе і відновлення зрошення 3000 га на території Чорнобаївської громад, шляхом здійснення ремонту труби Інгулецького каналу», – додали в Херсонській ОВА.

Зазначається, що уряд передбачив державну підтримку аграрного сектору Півдня. Наразі залучають чимало міжнародних донорів, аби відновити чи побудувати нові системи зрошення, щоб відродити овочівництво в регіоні.

Як повідомляв Укрінформ, уряд виділив Херсонській ОВА додаткові 335 млн грн на ліквідацію наслідків підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції.

Раніше уряд погодив реалізацію експериментального проєкту будівництва Каховського гідровузла, відбудови після руйнування Каховської ГЕС та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови. На експериментальний проєкт скерували 8,5 млрд грн.

Знищення греблі Каховської гідроелектростанції (Каховська катастрофа) — воєнний злочин та потенційно акт екоциду, здійснений окупаційними силами РФ 6 червня 2023 року. Найімовірніше, греблю Каховської ГЕС було заміновано та підірвано, що призвело до її знищення.

Фото: mntc.pro

Херсонщина Відновлення України Меліорація

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *