Нестача робітників найбільше гальмує відбудову Київщини – голова ОВА

Нестача робітників найбільше гальмує відбудову Київщини – голова ОВА Ексклюзив 22.12.2023 19:12 Укрінформ Основна проблема у відбудові Київської області – відставання у зв'язку з нестачею робітників через недостатню кількість самих будівельників або економію підрядних організацій на робочій силі.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, передає Укрінформ.

«Після проведення комісійних перевірок процесу відбудови основна проблема, яку ми виявили, – це відставання від тижня до місяця у зв'язку з нестачею працівників. На це є дві причини – нестача самих будівельників, тому що багато хто пішов на фронт захищати Україну, та економія підрядних організацій на робочій силі», – сказав Кравченко.

Він зауважив, що невеликі проблеми були виявлені і з якості відбудови, але їх дуже мало – до 1%. За його словами, велика кількість цих проблем виправляється за два-три дні і вони, здебільшого, некритичні.

Кравченко зазначив, що якщо проблеми критичні, то Київська ОВА дає шанс підрядникам виправитися за декілька тижнів або місяць. Начальник КОВА підкреслив, що деякі підрядники чують зауваження і після них відбуваються потрібні зміни.

«Якщо ми будемо розривати договір, ми повертаємось до тендерної процедури, яка триває не менше 14 днів. Потім якщо інша підрядна організація програла, вона може подати скаргу до держаудиту. Держаудит уже проводить свій моніторинг, який триває не менше 10 днів. Антимонопольний комітет також проводить перевірки. Це процес може затягнутись на місяць і два і зупинитись», – пояснив Кравченко.

Він наголосив, що з підрядниками, які зневажливо ставляться до відбудови і не виправлять недоліків після вказаних їм зауважень, договір буде розірвано.

Начальник Київської ОВА поінформував, що іноді доводиться витрачати час і на перепроектування.

«Під час робіт можуть виникати проблеми. Наприклад, коли якісь роботи не враховані у самому проєкті або мешканці встановили щось своїм коштом, то потім потрібна переекспертиза та перепроєктування. У зв'язку з тим, що ми не можемо закрити акти виконаних робіт без ідеальної експертизи чи проєкту, ми додатково витрачаємо на це час», – зауважив він.

Як повідомляв Укрінформ, станом на початок грудня спецкомісія Київської обласної військової адміністрації, яка контролює прозорість та якість відбудови, перевірила 31 об'єкт, що відбудовують коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії та UNITED24.

Загалом у Київській області відновили понад 15 тисяч об'єктів, пошкоджених російськими загарбниками.

Київщина Будівельники Відбудова

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *